درباره تغییر رویکرد دولت ایران در قبال رژیم صهیونیستی

افخم دروغ وزیر خارجه انگلیس را رد کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران را «در چارچوب تعامل سازنده و احترام متقابل» ارزیابی و اظهار امیدواری کرد تلاش برای جبران گذشته از اولویت های این مرحله از روابط باشد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه در پی سفر دو روزه وزیر خارجه انگلیس به تهران و گشایش همزمان سفارت دو کشور ایران و انگلیس در تهران و لندن پس از گذشت چهار سال به خبرنگار ایرنا گفت: سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران در چارچوب سیاست تعامل سازنده و بر مبنای اصل مهم احترام متقابل انجام شد که فصل دیگری در روابط میان دو کشور خواهد بود.


افخم اظهار امیدواری کرد: تلاش برای درک بهتر و عمیق تر از سیاست های جمهوری اسلامی ایران و تلاش برای جبران گذشته جزء اولویت های این مرحله از روابط باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد در طول اقامت هاموند در تهران علاوه بر بررسی ظرفیت های همکاری دو جانبه , پیرامون تحولات منطقه و بحران های منطقه ای و بین المللی نیز گفتگو و تبادل نظر صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: مسئولین کشورمان در جریان این سفر مواضع اصولی و ثابت کشورمان در قبال تحولات منطقه ای را که بر مقابله همه جانبه با تروریسم و اشغالگری و افراطیگری تاکید دارد مطرح کردند.

افخم همچنین برخی اخبار مبنی بر انجام مذاکرات درباره رژیم صهیونیستی و موضع متفاوت تهران در خصوص این رژیم را رد کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *