رایزنی معاون رئیس‌جمهور با مقامهای روس درباره جنگنده سوخو ۳۰/ پوتین هم استقبال کرد

معاون رئیس‌جمهور کشورمان می‌گوید که با مقامات روسی در خصوص جنگنده‌های سوخو ۳۰ این کشور صحبت کرده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس‌جمهور کشورمان در حاشیه حضور در اولین روز نمایشگاه هوافضای ماکس ۲۰۱۵ در گفت‌وگو با فارس به استقبال گرم ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه از وی اشاره کرد و اظهار داشت:‌ ما امروز به مدت ۳ ساعت و نیم به همراه آقای پوتین در بازدید از بخش‌های مختلف نمایشگاه و اجرای نمایش هوایی جنگنده‌ها حاضر بودیم که این یک امر بی‌سابقه بود.

وی خاطرنشان کرد: پوتین نشان داد بر موضوعات نظامی مسلط است، شرکت‌ها و محصولات را می‌شناسد و برای آشنایی بیشتر وقت می‌گذارد.

ستاری در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا در مذاکرات راجع به جنگنده‌های سوخو ۳۰ روسیه بحثی به میان آمد یا خیر؛ ضمن تائید این موضوع اظهار داشت: راجع به این هواپیما صحبت شد اما در خصوص خرید با پوتین صحبت نکردیم و گفتگوها بیشتر در حوزه‌های تکنولوژی بود.

معاون علمی فناوری رئیس جمهور خاطرنشان کرد: موضوعات مربوط به خرید را باید از طریق وزارت دفاع پرسید و گروه‌های دیگری مانند تیم‌های بازرگانی باید آن را پیگیری کنند.

سوخو ۳۰

جنگنده بمب افکن Su-30 با معرف فلنکر سی (Flanker-C) یکی از محصولات شرکت سوخو روسیه، در حقیقت نمونه پیشرفته تر جنگنده Su-27 است که علاوه بر برتری هوایی ، توانایی درگیری با اهداف زمینی و همچنین حمل طیف وسیعی از تسلیحات مختلف را داراست.

سوخو ٣٠ در حال حاضر علاوه بر نیروی هوایی روسیه ، در کشورهای چین ، الجزایر ، آنگولا، مالزی ، ونزوئلا ، اندونزی ، اوگاندا ، قزاقستان و ویتنام فعال بوده و در کشور هند نیز تحت لیسانس تولید می شود ضمن آنکه دولت چین طرح J-16 خود را بر مبنای آن توسعه داده است.

از ویژگی های این جنگنده میتوان به برد بالا ، مداومت پروازی و مانور پذیری فوق العاده آن اشاره کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.