دریادار فدوی در افتتاحیه خط امام(ره):

برخی مدعیان فهم سیاسی فکر می‌کنند دعوای ما با آمریکا بر سر منافع است/ کسینجر سال ۹۱ درباره ایران چه گفت؟

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: عده‌ای که داعیه دار فهم سیاسی هستند مطلبی به این سادگی را نمی‌فهمند و فکر می‌کنند دعوای ما با آمریکا بر سر منافع است. آمریکا چه گلی بر سر کشورهایی که صددرصد آن را قبول کرده‌اند زده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از خبرگزاری دانشجو، سردار فدوی در افتتاحیه خط امام (ره) که در دانشگاه امام حسین (ع) برگزار شد با اشاره به مشخصاتی که در منطقه وجود دارد و در خیلی از جاهای دنیا این مشخصات وجود ندارد گفت: وقتی انقلاب اسلامی در اینجا پیروز شد اثر ذاتی این مشخصات را کامل و عملیاتی کرد.

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان این که در طول این ۳۷ سال فراز و نشیب‌های زیادی داشتیم گفت: هر کدام از این فراز و نشیب‌ها برای بررسی شدن نیاز به یک دوره کامل علوم سیاسی دارد و با وجود همه این فراز و نشیب‌ها خود انقلاب همواره ثابت بوده است.

 

وی افزود: در مباحث زیربنایی می‌گویند واقعیت مهم نیست چیزی که مهم است تصویر واقعیت است و این در مبانی اسلامی هم وجود دارد با یک تفاوت عمده و آن این که تصویر سازی در غرب براساس منافع است اما در اسلام برمبنای حق و حقیقت.

 

فدوی با اشاره به جمله کسینجر در اسفند ۹۱ در سوئیس گفت: کسینجر می‌گوید ۳۴ سال است در ایران به دنبال این هستیم که با یک دولت طرف باشیم اما هم چنان با یک انقلاب طرف هستیم.

 

وی در ادامه افزود: در ایران هم دو طرز  فکر وجود دارد یکی اینکه انقلاب با پایان مبارزه با رژیم پایان یافته و ما باید یک دولت مثل همه دولت‌ها باشیم که اگر این طرز تفکر پیاده می‌شد چیزی به اسم انقلاب باقی نمی‌ماند.

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه در تشریح تفکر دیگر گفت: این تفکر معتقد است که انقلاب برمبانی اسلامی استوار است یک موضوع دائمی است و اگر ما برقرار هستیم برمبنای انقلاب است و الا مضمحل می‌شویم.

 

فدوی در ادامه گفت: دیگران خیلی بیشتر از داخل معتقدند انقلاب ظرفیت عظیم پیدا کرده است.

 

وی با اشاره به این که دعوایی که آمریکایی‌ها با ما دارند از جنس دعواهای دنیایی و مادی نیست ماهیت این دعوا دعوای حق و باطل است گفت: انقلاب اسلامی و امام شروع کننده تهاجم به غرب بود و این شروع با کلام و تهاجم به منافع دنیوی و مادی انجام شد و مردم هم همان عمل امام را انجام دادند و همان چیزی که امام گفتند را می‌گفتند و این منجر به ریشه کن شدن حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی شد.

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: امام این تهاجم را با کلام انجام داد اما آن‌ها به جای اینکه با استدلال جواب سخن های امام را بدهند دو روز بعد از انقلاب شروع به خصومت با انقلاب کردند در کردستان شروع به تیراندازی به سمت انقلاب کردند و تا سال ۶۵ که مستقیماً و فیزیکی آمریکایی‌ها وارد مبارزه شدند هیچ گاه این مبارزه تعطیل نشد و تا اکنون هم این مبارزه ادامه دارد.

 

فدوی افزود: باید به این نکته توجه شود که امام با کلام این تهاجم را انجام  داد امامی که کسی به فتوای او عمل کند در آمریکا هم نمی‌تواند مقررات راهنمایی و رانندگی را زیر پا بگذارد.

 

وی با اشاره به اینکه جنگ حق و باطل هیچ گاه تمام نمی‌شود مگر اینکه یکی از این دو به دیگری تبدیل شود گفت: اگر ما حق را رها کنیم خاک این جغرافیا یعنی ایران را به توبره می‌کشند.

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اتفاقات جنگ احزاب گفت: کفار در مدینه نامه ای نوشتند که حاوی پنج بند است یکی از این بندها این است که پیامبر و علی (ع) را تحت هر شرایطی بکشید حتی اگر مشرک شوند و دوم این که باید مدینه را از بین ببرید و هیچ آثاری از آن باقی نماند. اکنون هم مشرکین همین را دنبال می‌کنند. عده ای که داعیه دار فهم سیاسی هستند مطلبی به این سادگی را نمی‌فهمند و فکر می‌کنند دعوای ما با آمریکا بر سر منافع است. آمریکا چه گلی بر سر کشورهایی که صددرصد آن را قبول کرده‌اند زده است مثال آن ترکیه که باید ببینیم به چه وضعی افتاده است یا مصر، از سال ۷۹ که کمپ دیوید را امضا کردند و روال آمریکایی در این کشور برقرار شد روند حرکتی این کشور را بررسی کنیم.

 

فدوی خاطرنشان کرد: حسنین هیکل چند روز پیش خطاب به مقامات مصری گفت ایران ۳۷ سال است با آمریکا مبارزه می‌کند و طی این ۳۷ سال در زمینه هسته ای، سلول های بنیادی و مسائل دیگر به پیشرفت های عظیمی دست یافته اما ما (مصر) ۳۷ سال است پیرو آمریکایی‌ها بوده‌ایم و اکنون ۳ میلیون نفر از مردم مصر در قبرستان‌ها می‌خوابند. نمونه دیگر این جریان ژاپن است که دریادار مک کارتون قانون اساسی ژاپن را در ناو آمریکایی‌ها به پادشاه ژاپن داد و آمریکایی‌ها در حاکمیت ژاپن دخیل هستند در آلمان هم همین طور است. این وضعیت در نظاماتی است که مبانی یکسانی دارند اما اگر براساس مبانی انقلاب حرکت کنیم که به راین اساس روند بر این است که خود را به خدا وصل کنیم هیچ قدرتی قابل قیاس با قدرت ما نخواهد بود.

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه یادآور شد: یکی از الزاماتی که روند امام و رهبری ادامه پیدا کند مردم است که اگر حذف شوند حتی امیرالمؤمنین و پیامبران هم موفق نمی‌شوند. در صفین امیرالمؤمنین را مرحله به مرحله مجبور کردند به کاری که نمی‌خواست چون مردمی که باید پشت سر امام باشند جلوی امام ایستادند. اکنون بعد از ۳۷ سال مسئولی در جمع دانشجویی به زبان می‌آورد که آمریکایی‌ها قادرند با یک بمب فلان غلط را بکنند.

 

فدوی اظهار داشت: اوایل تابستان ۶۶ یکی از مقامات پنتاگون گفت ناوهای اعزامی ما به خلیج فارس نه تنها قادر نیستند مأموریت خود را انجام دهند بلکه حتی نمی‌توانند از خود در برابر قایق های تندرو دفاع کنند. این در شرایطی بود که ما هیچ چیز نداشتیم.

 

وی با اشاره به خرید تسلیحات توسط کشورهای حاشیه خلیج گفت: از پیروزی انقلاب تا ۱۵ سال بیش از هزار میلیارد دلار خرج خرید تسهیلات در کشورهای حاشیه خلیج شده است در حالی که ۱۹.۸ دهم میلیارد در جنگ هشت ساله ایران هزینه شد.

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد:توانمندی ما در دوران جنگ با توانمندی اکنون ما غیرقابل مقایسه است و تماما به خاطر اعتماد به وعده خداست و البته وعده خدا مشروط به عمل بنده است.

 

فدوی خاطر نشان کرد: هر استفاده‌ای که آمریکا از مسئله هسته‌ای می‌برد فرع است و اصل این است که می‌خواهند انقلاب اسلامی نباشد ما اگر براساس تعریف آمریکایی‌ها نیروی دریایی نیروی دریایی را سامان می‌دادیم الان به اندازه شاخ بز هم نمی‌توانستیم به آمریکایی ضربه بزنیم.

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: پیروزی زمان جنگ ما قسمت کمی از عنایت خدا بود قسمت اعظم عنایات خدا تعریف و تئوریزه کردن توان دریایی در دنیاست که منفعل کردن نیروی دریایی آمریکا نتیجه آن است.

 

فدوی یادآور شد: در همه ناوهای آمریکایی یک فارسی زبان وجود دارد و ما با زبان فارسی با آمریکایی‌ها حرف می زنیم ما گفتیم هر کس در خلیج فارس می‌خواهد حرف بزند فارسی باید حرف بزنند چون آمریکایی ها زبان قدرت را خوب می شناختند و می دانستند قدرت دست کیست از حرف ما تکمین می‌کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *