مقام روسی خبر داد

ایران و روسیه نقشه راه اجرای قرارداد اس ۳۰۰ را امضا کردند

یک مقام ارشد سرویس فدرال روسیه برای همکاری فنی نظامی تاکید کرد که تفاهمنامه مربوط به قرارداد عرضه سامانه های موشکی اس ۳۰۰ روسیه به ایران امضا شده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم،یک مقام ارشد سرویس فدرال روسیه برای همکاری فنی نظامی به ریانوستی گفت: روسیه و ایران طی هفته جاری تفاهمنامه مربوط به اجرای قرارداد تحویل سامانه دفاع موشکی اس ۳۰۰ را امضاء کرده‌اند.


این مقام روسی در ادامه افزود: طی هفته جاری، یک تفاهمنامه در خصوص قرارداد تحویل سامانه های دفاع موشکی اس ۳۰۰ به ایران، بین دو طرف امضا شده است. این نوعی نقشه راه است. البته در این تفاهمنامه اشاره ای به زمان خاص، تعداد سامانه های دفاع موشکی و قیمت آنها نشده است.

ایران و روسیه در سال ۲۰۰۷ میلادی قراردادی را برای تحویل سامانه دفاع موشکی اس ۳۰۰ به امضا رساندند ولی در سال ۲۰۱۰ میلادی در دوران دمیتری مدودف، رئیس جمهور وقت روسیه قرارداد ۸۰۰ میلیون دلاری فروش سامانه موشکی دفاع هوایی اس ۳۰۰ را لغو کرد.

در آن زمان روسیه اعلام کرده بوده در راستای تحریم‌های مصوب شورای امنیت سازمان ملل علیه کشورمان به خاطر برنامه هسته‌ای ایران، این اقدام را انجام داده است. در مقابل نیز تهران نیز شکوائیه‌ای را برای دریافت غرامت ۴ میلیارد دلاری از روسیه به دادگاه داوری ژنو ارائه کرد.ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اخیرا دستور لغو ممنوعیت فروش سامانه دفاع موشکی اس ۳۰۰ به ایران را صادر کرده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *