امام جمعه تبریز:

حمله برخی‌ها به نظارت استصوابی شورای نگهبان / مشاهده افکار و حرف‌های بنی‌صدری و نخ‌نما شده در کشور

امام جمعه تبریز گفت: در گوشه و کنار برخی افراد افکار بنی‌صدری راجع به ولایت فقیه، شورای نگهبان و نظارت استصوابی که قبلاً از سوی دگراندیشان این حرف‌ها نخ‌نما شده، مطرح می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز از خدمات خالصانه مسئولان دولتی در رده‌های مختلف تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: هشتم شهریور سالروز شهادت دو چهره بزرگ اندیشمند، مخلص و دلسوز نظام شهید رجایی رئیس جمهور و شهید باهنر نخست وزیر دانشمند است.

وی افزود: هر دو شهید خدمات مخلصانه‌ای داشته‌اند و با هم به ملاقات خداوند متعال نائل شدند.

خطیب جمعه تبریز با بیان اینکه شهید رجایی و باهنر قبل از مسئولان از مسئولیت و حتی از بعد از قبول مسئولیت از طبقه مستضعف جامعه بودند و مردمی بودن، علاقه‌مند به اسلام، ولایت‌مداری، بدون ادعا ساده‌زیستی، تلاش برای گسترش و برپایی عدالت، دلسوزی نسبت به مردم، پرکاری از خصوصیات بارز شهیدان رجایی و باهنر بود.

عضو خبرگان رهبری از مسئولان خواست خصوصیات بارز شهیدان رجایی و باهنر باید سرمشق و الگویی برای دولتمردان باشد و تأسی به آنها یک ارزش به حساب آید.

خطیب جمعه تبریز تصریح کرد: شهیدان رجایی و باهنر بیش از آنکه اهل شعار باشند، اهل عمل بودند و همواره خود را حامی مردم مستضعف و محروم جامعه می‌دانستند، ساده‌زیستی این شهدای گرانقدر باید سرمشق دولتمردان باشد.

نماینده مقام معظم رهبری هشتم شهریور را یادآور کینه‌توزی منافقان نظام اسلامی دانست و افزود: خون این شهیدان به تثبیت نظام، آگاه‌تر شدن مردم و شناختن خادم از خائن و پایداری نظام شد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی بنی‌صدر خائن به همراه منافقین کوردل به آرزوهای خود نرسیدند، دست به ترور زدند.

آیت‌الله شبستری افزود: با وجود اینکه در حال حاضر اکثریت مردم بصیرت پیدا کرده‌اند اما کم و بیش و در گوشه و کنار برخی افراد افکار بنی‌صدری راجع به ولایت فقیه و شورای نگهبان و نظارت استصوابی و مسائل دیگر مطرح کرده و در جامعه تنش ایجاد می‌کنند.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: حرف‌های که در قانون و قانون اساسی به صورت شفاف و کامل بیان شده دیگر لازم نیست درباره آن حرفی زد.

وی گفت: البته این حرف‌ها نخ‌نما شده و حرف‌های که قبلاً از سوی دگراندیشان مطرح و در جامعه تردد شده باز مطرح کردن آن به صلاح نیست.

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود به روز هشتم شهریور که به نام مبارزه با ترور نامگذاری شده اشاره کرد و اظهار داشت: ۱۷ هزار شهید از طریق ترور از اول انقلاب تا به امروز به درجه شهادت رسیدند از ترور شهیدای محراب، حزب‌اللهی تا به شهدای هسته‌ای.

وی گفت: آمریکا ایران را به بهانه حمایت از مردم مظلوم فلسطین و حزب‌الله لبنان متهم به حامی تروریست می‌کند، در حالی که خودشان با پرورش و تربیت القاعده و داعش و فرستادن آن به بلاد اسلامی دست به جنایات وحشیانه می‌زنند.

آیت‌الله شبستری در بخش دیگری از سخنان خود به طرح‌ها و کلنگ‌زنی‌ها در هفته دولت در استان اشاره کرد و اظهار داشت: پس از ۱۴ تلاش بالاخره فاز اول خط یک مترو تبریز افتتاح شد و بر افتتاح فازهای بعدی نیز باید هر چه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه به فرمایشات مقام عظمای ولایت در دیدار هیئت دولت با ایشان اشاره کرد و گفت: احتمال بی‌توجهی به اهداف دشمنان را از جمله نگرانی‌ها و دغدغه‌های رهبری برشمرد و از همه مسئولان «سیاسی، اقتصادی، فرهنگی» باید توجه کنند که مطلقاً در نقشه طراحی شده دشمن قرار نگیرند و تصمیمات آنها خواسته یا ناخواسته به اجرای بسته مورد نظر بیگانگان کمک نکند.

وی تصریح کرد: باید در هر شرایطی در اتخاذ مواضع انقلابی صراحت داشت و صریح و بدون رودربایستی، در مقابل دشمن مواضع انقلاب و مبانی امام بزرگوار را بدون ترس و خجالت بیان کرد.

آیت‌الله شبستری با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه مشکلات اقتصادی موجب پریشانی فکر نمی‌شود، اما مشکلات فرهنگی، گاه خواب را از انسان می‌رباید، اظهار امیدواری کرد: مسئولان به ویژه مسئولان فرهنگی با تذکر رهبری در تصمیمات  متحول شوند.

امام جمعه تبریز گفت: همه رهنمودهای مقام معظم رهبری در تمام زمینه‌های مختلف جامع و کامل بود و مسئولان کشور در این زمینه‌ها عملاً کنند تحولی در پیشرفت کشور به وجود خواهد آمد.

وی ضمن تقدیر از زحمات دولت از دولتمردان خواست به رهنمودهای عالمانه و حکیمانه رهبری برای برطرف شدن مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و سیاسی مو به مو عمل کرده و فرمایشات معظم‌له را اجرایی کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *