عضو کمیسیون اصل۹۰ با مهر مطرح کرد:

انتقاد از سیاسی‌کاری در پرونده دکل‌گمشده/ هزینه سازی فرصت‌طلبان

سید حسین دهدشتی نماینده مردم آبادان سیاسی کاری را علت مهم در به سرانجام نرسیدن پرونده های فساد در کشور خواند و گفت: موضوع دکل گمشده مربوط به شرکت دریایی است که در دولت اصلاحات نیز تخلفاتی داشته است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از مهر، سید حسین دهدشتی با اشاره به تخلفات شرکت تاسیسات دریایی در خصوص دکل های نفتی گمشده گفت: شرکت تاسیسات دریایی قدمت ۲۰ ساله دارد و مسائلی که در این شرکت اتفاق افتاده است به سال ها قبل بر می گردد البته در مقاطعی از عمر این شرکت تخلفات افزایش یافته بود، که دولت قبل یکی از این مقاطع بود و ماجرای دکل های گمشده اتفاق افتاد.

نماینده مردم آبادان در مجلس ادامه داد: گزارشاتی به ما رسیده که قبل از دولت نهم و دهم هم تخلفات مهمی در این شرکت رخ داده است به همین دلیل درخواست تحقیق و تفحص از شرکت تاسیسات دریایی را ارائه دادیم که متاسفانه کمیسیون انرژی با این درخواست مخالفت کرد.

عضو کمیسیون اصل نود اظهار داشت: در آن زمان نیز یک سری شرکت ها به طور صوری و کاغذی شکل گرفته که به واسطه این شرکت ها پول زیادی رد و بدل شده و عده ای پروژه های زیادی گرفتند. تجهیزات دریایی شرکت در اختیار آن ها بوده که قانونا نباید این اتفاق می افتاد.

عضو کمیسیون انرژی تاکید کرد: افراد فاسد در لوای یک باند و گروه کار خود را می کنند، این افراد فرصت طلب هستند و خود را به باند های مختلف می چسبانند و با تخلفات‌شان برای نظام هزینه ایجاد می کنند.

وی تصریح کرد: اگر تخلفات را فارغ از مسائل گروهی جناحی و سیاسی دنبال کنیم امکان مبارزه با فساد هست اما در فضای سیاسی نمی توان با فساد مبارزه کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.