ادعای جدید اردوغان:

ایران و روسیه مسئول بحران آوارگان اروپا هستند

رئیس‌جمهور ترکیه با بیان اینکه ایران و روسیه همواره از بشار اسد حمایت می‌کنند، مدعی شد که ایران و روسیه مسئول بروز بحران آوارگان در اروپا هستند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از پرس تی وی، رجب طیب اردوغان  با ادعای اینکه ایران و روسیه مسئول بروز بحران آوارگان در اروپا هستند، گفت: «این کشورها هرگز به دنبال میانجیگری در اوضاع سوریه نیستند، آنها همواره از بشار اسد حمایت کرده‌اند. آنها هرگز به این موضوع که چگونه باید این رهبر ظالم را از قدرت ساقط کرد فکر نمی‌کنند


اردوغان مدعی شد: «کارهایی است که ایران و روسیه باید انجام دهند. آنها کشورهای حامی سوریه هستند. من این موضوع را به طور علنی اعلام می‌کنم زیرا قبلا در این خصوص با آنها (رهبران روسیه و ایران) صحبت کرده‌ام. چاره‌ای جز گفتن این مطلب ندارم زیرا ناراحت هستم. ایران و روسیه سلاح و پول در اختیار بشار اسد قرار می‌دهند و از رژیم سوریه حمایت می‌کنند. ‌همه تلاش های آنها در جهت حذف مخالفان (سوری)‌ قرار دارد


وی همچنین ادعا کرد داعش با رژیم سوریه منسجم عمل می‌کند و در حال حاضر بزرگترین حامی این گروه است و آنهایی که نهایت تلاش خود را برای بقای این رژیم به کار گرفته‌اند، مسئول بروز این فجایع هستند.


اظهارات اردوغان در حالی مطرح می شود که دولت ترکیه، به عنوان یکی از حامیان اصلی تروریستهای تکفیری در سوریه،  همواره مورد انتقاد گروههای ضد جنگ قرار گرفته است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *