دستیار نظامی مقام معظم رهبری:

جهان در حال گذر از یک مرحله تاریخی است

دستیار ویژه مقام معظم رهبری در امور نظامی با بیان اینکه جهان در حال گذر از یک مرحله تاریخی است، گفت: جمهوری اسلامی ایران نیز در خاورمیانه یک نقطه عطف راهبردی است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، سید یحیی رحیم صفوی عصر چهارشنبه در مراسم آغاز بکار چهارمین نشست مشترک کمیته برنامه ریزی علوم جغرافیایی کشور در دانشگاه تبریز گفت: ملت، کشور و انقلاب اسلامی در حال عبور از یک پیچ و گردنه تاریخی است.


وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر سرعت تغییر و تحولات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی، که در جهان و منطقه حاکم شده، شتاب بیشتری گرفته است.

صفوی همچنین یادآور شد: این تغییرات پرشتاب را می توان در مقیاس جهانی و منطقه ای و حتی در سطح کشور و استان ها مشاهده کرد.


وی با تاکید بر اینکه این مسئله موجب شده که اقتصادهای روستایی در کشور و در منطقه دچار تغییر شود، ابراز داشت: مردم سراسر جهان واکنش های متفاوتی در مقابل ناامنی هایی که حتی به ناامنی شغلی هم رسیده نشان می دهند و این تحولات جهانی به لحاظ کیفی ما را به دوران متفاوتی از گذشته وارد کرده است.


صفوی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی ناامنی ها در منطقه اشاره کرد و اضافه کرد: اولین حوزه فلات ایران که شامل افغانستان پاکستان و ایران است، در حال حاضر که ۱۴ سال از حمله امریکا به افغانستان می گذرد، هیچ امنیت نظامی، اقتصادی و سیاسی در این مناطق وجود ندارد و قدرت های بزرگ همچنان به این دو کشور چشم دوخته اند و ما نیز برای توسعه نفوذ خود به دو کشور افغانستان و پاکستان، چاره ای جز داشتن ارتباط با این دو کشور نداریم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *