شمخانی تاکید کرد:

مهمتر از متن برجام، شیوه اجرای آن است که ما را حساس کرده

دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: برجام یک متن نیست بلکه متنهای دیگری نیز دارد و حتماً باید در کنار متن برجام، متن مخالفان برجام در امریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه را نیز بخوانیم

به گزارش تبریز بیدار، جهان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما نوشت  علی شمخانی در گفتگویی در پاسخ به این پرسش که جلسات بررسی برجام چگونه می تواند در حفظ منافع ملی و جلوگیری از اختلافات مؤثر باشد؟ گفت: این کار امکان پذیر است همچنانکه آن را در شورای عالی امنیت ملی به شکلی بررسی کردیم که هم بر فرازهایی که نیازمند رعایت ملاحظات است تأکید شد و هم خروجی آن اجازه نخواهد داد که اجماع ملی دچار آسیب شود.

وی افزود: اگر ما بتوانیم بحثی فنی و کارشناسی فارغ از هر نوع نگاه جناحی داشته باشیم مانند مسیری که در شورای عالی امنیت ملی طی شد می توانیم مانع از بروز اختلاف شویم.

شمخانی تأکید کرد: البته برجام یک متن نیست بلکه متنهای دیگری نیز دارد و حتماً باید در کنار متن برجام، متن مخالفان برجام در امریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه را نیز بخوانیم.

وی گفت: در بررسی این مجموعه، مهمتر از متن برجام چگونگی اجرای آن خواهد بود و حتماً در این باره حساسیم که اجرای برجام با رعایت همه موازین انقلابی و استقلالی جمهوری اسلامی ایران می تواند با محوریت رهبر معظم انقلاب همچنان وحدت جامعه را در عبور از این گردنه فراهم کند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: ما در این چارچوب می توانیم هم قدرت هسته ای صلح‌آمیز خود را داشته باشیم و هم تحریم‌های ظالمانه را از دوش مردم برداریم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *