آیت‌الله مکارم شیرازی: مسلمانان اجازه ندهند صهیونیست‌ها مسجد‌الاقصى را اشغال کنند

یکی از مراجع تقلید قم با صدور بیانیه‌ای طرح اسرائیل براى تقسیم زمانى و مکانى مسجد الاقصى بین مسلمانان و یهودیان و به دنبال آن هجوم وحشیانه به نمازگزاران را فاجعه بی‌سابقه‌ توصیف کرد.

به گزارش تبریز بیدار آیت‌الله مکارم شیرازی با صدور بیانیه‌ای اقدامات رژیم صهیونیستی برای اشغال مسجد الاقصی را محکوم کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است: طرح شیطانى اسرائیل براى تقسیم زمانى و مکانى مسجد الاقصى بین مسلمانان و یهودیان و به دنبال آن هجوم وحشیانه به نمازگزاران تبدیل به فاجعه بی‌سابقه‌اى شده است.

این در حالى است که مسلمانان غیور فلسطین تصمیم گرفته‌اند تا پاى جان بایستند و از این جنایت جلوگیرى کنند. عده‌اى از آن‌ها مجروح شده و عده‌اى به طرز وحشیانه‌اى دستگیر شده‌اند.

وظیفه مسلمانان دنیا این است که این ننگ و ذلت را بر خود نپذیرند و اجازه ندهند صهیونیست‌ها مسجد الاقصى را که قبله اول آنهاست اشغال کنند و مسلمانان فلسطین را نباید تنها گذاشت.

گرچه بعضى از مراکز بین‌المللى و بعضى از دول اسلامى این کار را محکوم کرده‌اند ولى این کافى نیست.

همه مسلمانان، علما و دانشمندان، سیاستمداران و جوانان غیور هر کدام باید به مسئولیت خود عمل کنند و با هر وسیله ممکن جوانان فلسطینى را یارى دهند و جلو این فاجعه را بگیرند.

مسلمانان باید دشمن واقعى خود را خوب بشناسند و هرگز دست به دست او ندهند و بدانند این دشمن فقط دشمن ملت فلسطین و ایران اسلامى نیست. هر‌گاه توان پیدا کند همه کشورهاى اسلامى را اشغال مى‌کند و همه مقدسات آن‌ها را بر باد مى‌دهد.

سکوت حامیان صهیونیست‌ها در برابر این جنایت هولناک تعجب‌آور نیست. آن‌ها این رژیم جعلى را در قلب کشورهاى اسلامى به منظور تضعیف مسلمانان و غارت منابع آن‌ها به وجود آورده‌اند و به یقین از جنایات او حمایت مى‌کنند.

از خدا مى‌خواهیم همه مسئولان در همه کشورهاى اسلامى بیدار شوند و به وظیفه خود در این شرایط حساس عمل کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.