ملت ایران هرگز از حق خود نمی‌گذرد و تسلیم نمی شود

رئیس جمهور، جانبازان را “سند بزرگ صبر، مقاومت، ایستادگی و عزت ملت بزرگ ایران اسلامی” دانست و تصریح کرد: ثبات و امنیت کنونی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حاصل و مرهون ایثار و فداکاری جانبازان است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، آقای روحانی در آستانه هفته دفاع مقدس، در دومین کنگره ملی تجلیل از جانبازان ۷۰ درصد تحت عنوان «اسطوره‌های ماندگار»، گفت: اگر امروز می‌توانیم در برابر دنیا با صدای بلند و با قدرت در جهت حفظ حقوقمان گفتگو کنیم به خاطر ۸ سال ایستادگی ایثارگران و جانبازان در دفاع مقدس است.

وی همچنین ضمن تسلیت ایام سالگرد شهادت امام باقر(ع) و بیان سجایای اخلاقی آن امام همام، خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان را نیز استادان بزرگ جامعه در مسیر ایثار، صبر و فداکاری خواند و اظهار داشت: هر زمان که با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران دیدار می‌کنیم، از آنان روحیه، معنویت و درس ایستادگی و مقاومت می گیریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه اجر ایثار و فداکاری جانبازان و ایثارگران نزد خدای متعال بسیار بالاست، گفت: نیت شما در حرکت برای حفظ عزت و ناموس این مردم بسیار بالاتر از این است که بخواهیم با معیارهای دنیایی آن را مقایسه کنیم نیت یاری دین خدا، حفظ اسلام و حراست از شرف و عزت مردم اجری بی‌پایان دارد.

آقای روحانی با اشاره به اینکه ارزشمندی نیت ایثارگران و جانبازان در حفظ کیان اسلامی، عزت و شرف ملت ایران، یأس دشمنان از تضعیف اسلام و ذلت کفار و متجاوزان است، اظهار داشت: شما به دنیا اعلام کردید که ملت ایران ملتی صبور، مقاوم و شجاع است که هرگز از حق خود نمی‌گذرد و تسلیم نخواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ایثارگری‌ها و فداکاری‌های ایثارگران و جانبازان در دوران انقلاب و پس از آن در دفاع مقدس اجازه نداد تا امام راحل تنها بماند و اسلام دچار غربت شود، خاطرنشان کرد: همه باید دست به دست هم بدهیم و در مسیر حفظ ارزش‌ها و اهداف دفاع مقدس تلاش کنیم.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با یادآوری رهنمودها و فرامین امام راحل در بسیج مردم برای دفاع مقدس از کشور، ادامه داد: در دوران دفاع مقدس نه تنها یک کشور بلکه دنیا در برابر ملت ایران حضور داشت و شما جانبازان نه فقط در برابر یک کشور بلکه در برابر توطئه‌ای جهانی ایستادید.

آقای روحانی با اشاره به تحمل سال‌ها دشواری و رنج فراوان ازجانب ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های آنان گفت: راهی که جانبازان و خانواده‌های آنان برگزیدند ۱۰۰ در صد پیروز است.

رئیس جمهور تصریح کرد: امروز دنیا ملت ایران را به عنوان ملتی مقاوم می شناسد چرا که ایستادگی و مقاومت ایثارگران در دوران دفاع مقدس موجب شد تا هر روز در این کشور شاهد عزت‌ و افتخاری به مراتب ارزشمند‌تر از گذشته باشیم.

آقای روحانی با بیان اینکه دشمنان ملت ایران با وجود ثروت و قدرت زیاد نمی‌توانند عزت ملت ایران را خدشه دار کنند، تصریح کرد: امید به قدرت بی‌پایان الهی و حضور خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان امتیازی است که ملت ایران از آن بهره‌مند هستند و می‌توانند با استفاده از آن در برابر هر قدرتی ایستادگی کنند.

رئیس جمهور افزود: خدماتی که دولت به جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا ارائه می‌کند در برابر کار بزرگی که ایثارگران و جانبازان به انجام رسانده‌اند بسیار ناچیز است و تنها این اقدامات ادای وظیفه و دین است.

آقای روحانی با اشاره به اینکه ملت ایران به وجود جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شهدا افتخار می‌کند و ما این حضور را مایه برکت برای کشور و ملت می‌دانیم، گفت: جانبازان شهیدان زنده و به قول رهبر معظم انقلاب، تابلوی تمام‌نمای ایثار و ایستادگی در میان جامعه و سند بزرگ ایستادگی، صبر، مقاومت و عزت ملت ایران هستند.

رئیس جمهور، انسجام، وحدت و یکپارچگی را رمز موفقیت ملت ایران برشمرد و اظهار داشت:‌ افتخار ما این است که بتوانیم خدمتگزار کوچکی برای ملت، جانبازان و ایثارگران باشیم و امیدواریم عزتی که جانبازان وایثارگران در ۸ سال دفاع مقدس برای کشور به ارمغان آوردند روز به روز گسترده‌تر شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز با وجود جنایت‌ها و اقدامات غیرانسانی دشمنان در منطقه، ایران عزیز در سایه اقتدار مردم و رهبری معظم، در امنیت کامل به سر می‌برد،  گفت: ثبات و امنیت امروز کشور فتح و پیروزی‌ای است که خداوند در سایه ایثار و فداکاری جانبازان و ایثارگران به ما عنایت کرده است.

آقای روحانی در پایان این مراسم با جانبازان حاضر در مراسم دیدار کرد و با آنان در فضایی صمیمی به گفتگو پرداخت و با اهدای لوح تقدیر از آنان تجلیل کرد.

پیش از سخنان رئیس جمهور، آقای شهیدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران،  گزارشی از اقدامات انجام گرفته در جهت رسیدگی به جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا ارائه کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.