ایران امروزی بسیار متفاوت‌تر از ایران سال ۵۹ است

جبارزاده: امکانات گسترده دفاعی کشور، آماده مقابله با هرگونه تهدید است

استاندا آذربایجان شرقی گفت: به صراحت در این رژه به دشمنان نظام و انقلاب اعلام می‌کنیم که ایران امروزی بسیار متفاوت‌تر از ایران سال ۵۹، با تجربه هشت ساله دفاع مقدس و امکانات گسترده دفاعی، آماده مقابله با هرگونه تهدیدات دشمنان هستیم.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، اسماعیل جبارزاده، صبح امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح آذربایجان شرقی در میدان آذربایجان تبریز، نیروهای مسلح را حافظان امنیت جامعه دانست و اظهار داشت: امروزه بر اثر تلاش‎های شبانه روزی نیروهای نیروهای نظامی و انتظامی، آذربایجان شرقی به عنوان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور معرفی شده است.


وی با اشاره به افزایش توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران در برابر انواع تهدیدات دشمنان، افزود: به صراحت در این رژه به دشمنان نظام و انقلاب اعلام می‌کنیم که ایران امروزی بسیار متفاوت‌تر از ایران سال ۵۹، با تجربه هشت ساله دفاع مقدس و امکانات گسترده دفاعی، آماده مقابله با هرگونه تهدیدات دشمنان هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی، تفاوت ایران ۵۹ با ایران ۹۴ را یادآور شد و افزود: برای جلوگیری از تثبیت انقلاب اسلامی، ارتش‌ رژیم بعث عراق به نمایندگی از ارتش‌های جهان برای فتح یک هفته‌ای ایران، حمله کرد ولی در مقابل مردمی که با دستان خالی با پیروی از امام خمینی (ره) از کشور دفاع می‌کردند، شکست سنگینی خورد.

جبارزاده به خیانت‌های بنی صدر در اوایل جنگ تحمیلی نیز اشاره کرد و گفت: بنی صدر به نیروهای مردمی اجازه حضور در جبهه ها را نداد ولی امام راحل دستور استفاده از تمام توان نیروهای مردمی، سپاه و ارتش را صادر کرد و جبهه‌ها تقویت شدند.

وی روحیه مقاوم و ایستادگی ملت ایران را مثال زدنی دانست و تصریح کرد: این جنگ و این دفاع مقدس با دست خالی و با رهبری داهیانه امام خمینی (ره) به پیروزی رسید و امروز به برکت خون شهدا، امروز با تمام توان، در مقابل هر تهدیدی آمادگی دفاع داریم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه ایران، مطلقا به فکر جنگ و تجاوز نیست، تصریح کرد: با این آمادگی و توان نظامی، هر دشمنی تصور تجاوز به کشور را داشته باشد، در همان لحظه‌های نخست، با اقتدار، متجاوز را پشیمان خواهیم کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *