لحظاتی قبل در صحرای عرفات

شعار «اسرائیل جرثومه فساد است»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» در مراسم برائت از مشرکین طنین انداز شد

شصت و یک هزار زائر ایرانی همراه با زائران کشورهای دیگر در مراسم برائت از مشرکین امسال در صحرای عرفات، با سردادن شعارهای لااله اله الاالله، الله اکبر، اسرائیل جرثومه فساد است، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و وحدت راه و رسم مومنان است، فریاد برائت از استکبار سر دادند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، مراسم برائت از مشرکین با حضور جمعیت انبوه زائران ایرانی و قرائت آیاتی از کلام الله مجید درصحرای عرفات آغاز شد.

دراین مراسم زائران ایرانی با شوری وصف ناپذیر با سردادن شعارهای لااله اله الله، الله اکبر، اسرائیل جرثومه فساد است، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و وحدت راه و رسم مومنان است فریاد برائت از استکبار را سر دادند.

دراین مراسم حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر امیرالحاج ایران پیام حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی را قرائت خواهد کرد.

انتقال زائران ایرانی به صحرای عرفات برای به جا آوردن آئین حج ابراهیمی در دو مرحله انجام شد. درمرحله نخست بیش از پنج هزار زائر اهل سنت کشورمان از بامداد تا ظهر دیروز بوقت محلی وارد صحرای عرفات شدند و سپس بقیه زائران از ساعت شانزده دیروز تا ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز به این سرزمین انتقال یافتند.

میهمانان بیت الله الحرام با لباس های سفید احرام، تَلبیه گویان وارد صحرای عرفات شدند تا شیطان نفس خود را قربانی کنند.

بر اساس این گزارش بگفته مقامات عربستان امسال بیش از یک میلیون و پانصد هزار زائر در مراسم حج تمتع حضور دارند.

امروز در عربستان نهم ذی الحجه و روز عرفه و فردا پنج شنبه نیز در این کشور عید قربان است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.