هشدار مسکو به واشنگتن

هشدار مسکو به واشنگتن: آمریکا در مناطقی در سوریه که ما هستیم پرواز نکند

وزارت دفاع روسیه با تاکید بر هدف قرار دادن مواضع گروه تروریستی داعش در سوریه به آمریکا هشدار داد که جنگنده‌های خود را از مناطقی که جنگنده‌های روسی در حال انجام عملیات هستند خارج کند.

به گزارش  تبریز بیدار به نقل از تسنیم، وزارت دفاع روسیه با تاکید بر هدف قرار دادن مواضع گروه تروریستی داعش در سوریه به آمریکا هشدار داد که جنگنده‌های خود را از مناطقی که جنگنده‌های روسی در حال انجام عملیات هستند خارج کند.


وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگنده‌های سوخو ۲۴ و ۳۴ در حملات هوایی علیه مواضع داعش در روزهای گذشته شرکت کرده‌اند.

روسیه از چهارشنبه گذشته به درخواست بشار اسد رئیس جمهور سوریه، حملات هوایی در خاک این کشور را آغاز کرده است.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود گفت که نیروی هوایی این کشور در ۷۲ ساعت گذشته ۶۰ بار در سوریه عملیات هوایی انجام داده که در این بین بیش از ۵۰ موضع داعش هدف حملات جنگنده‌های روسی قرار گرفته است.

وزارت دفاع روسیه همچنین گفت که از  آغاز حملات هوایی روسیه در سوریه، قدرت نظامی تروریست‌ها بطور قابله توجهی کاهش یافته است.

وزارت دفاع روسیه همچنین با هشدار به نظامیان آمریکایی گفته است که نیروی هوایی آمریکا در مناطقی در سوریه که جنگنده‌های روسی در حال انجام عملیات هستند حضور نداشته باشند.

در واکنش به حملات هوایی روسیه در خاک سوریه، انگلیس مدعی شده است که تنها ۵ درصد این حملات، مواضع داعش را هدف قرار داده است.

مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس ادعا کرد: از ۲۰ حمله هوایی روسیه در سوریه تنها یک حمله علیه مواضع داعش بوده و ولادیمیر پوتین قصد دارد برای حفظ بشار اسد شهروندان غیر نظامی را هدف قرار دهد.

وی افزود: پوتین با حمایت از بشار اسد در حال بدتر کردن اوضاع در سوریه است. فالون از رهبران جهان خواست تا به دنبال راهکاری سیاسی برای پایان دادن به بحران سوریه باشند.

وزیر دفاع انگلیس در مصاحبه با روزنامه سان، گفت: اکثر حملات هوایی انجام شده روسیه در خاک سوریه در مناطقی انجام شده که تحت کنترل نیروهای مخالف دولت سوریه بوده و تنها ۵ درصد این حملات مواضع داعش را هدف قرار داده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *