عضو شورای سیاسی انصارالله؛

شکست سنگین اشغالگران سعودی در مأرب؛ «باب المندب» همچنان در کنترل ارتش

عضو شورای سیاسی انصارالله یمن ادعاهای اشغالگران سعودی و اماراتی مبنی بر سیطره بر باب المندب را نادرست دانست و آن را تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر ناکامی‌های اشغالگران در صحنه‌های نبرد برشمرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، عضو شورای سیاسی انصارالله یمن ادعاهای اشغالگران سعودی و اماراتی مبنی بر سیطره بر باب المندب را نادرست دانست و آن را تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر ناکامی‌های اشغالگران در صحنه‌های نبرد برشمرد.

“محمد البخیتی” عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن در واکنش به ادعای اشغالگران سعودی ــ اماراتی مبنی بر به کنترل در آوردن تنگه استراتژیک باب المندب گفت: این‌گونه اخبار و ادعاها نادرست است و هدف اشغالگران از اعلام سیطره یافتن بر باب المندب، سرپوش گذاشتن بر ناکامی بزرگ‌شان در استان مأرب است.

وی تأکید کرد، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنان کنترل منطقه بسیار مهم و استراتژیک “شعب الجن” مهمترین نقطه مشرف بر باب‌المندب در شرق این تنگه را در دست دارند.

البخیتی  گفت که اشغالگران پس از مواجه شدن با شکست‌ها و ناکامی‌های پی‌درپی در استان مأرب و از دست دادن تعداد زیادی از نیروها و تجهیزاتشان برای سرپوش گذاشتن بر این شکست‌ها، اقدام به انتقال درگیری‌ها به باب المندب کردند.

باب المندب در حال حاضر صحنه نبرد اشغالگران با ارتش و کمیته‌های مردمی است. پیش از این رسانه‌های وابسته به اشغالگران سعودی، اماراتی و قطری مدعی سیطره بر باب المندب شده بودند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.