برخورد سرد اصول گرایان اذربایجان شرقی با شورای هماهنگی ؛

متن وحاشیه ی جلسه نیکزاد در تبریز

منتخبین شورای تبیین آرمان های انقلاب و بازخوانی خط امام و رهبری استان آذربایجان شرقی عبارتند از: جعفر جمشیدی راد، رسول بذلی، علی بایرامی، محمد قدیر، رضا رحیمی، ابوالفضل پاشایی، یوسف هدائی، حسین بابایی

به گزارش تبریز بیداربه نقل از آناج،عصر امروز جلسه ی شورای تبیین آرمان های انقلاب و بازخوانی خط امام و رهبری استان آذربایجان شرقی با حضور علی نیکزاد وزیر مسکن احمدی نژاد و انتخابات هشت نفره ی این شورا برگزار شد.

نیکزاد در این جلسه با اشاره به اهداف انقلاب اسلامی گفت: ما باید این مسئله را تمییز دهیم که هدف از انقلاب اسلامی تنها حکومت کردن بود یا پیاده کردن احکام نورانی اسلام؟!

وی افزود: ما باید انقلاب را در ظرف اسلام و بر پایه ی ولایت و مردم در گوشه های مختلف جامعه شکل بدهیم.

وزیر سابق مسکن اظهار داشت: انقلاب های بدون رهبر همچنان با شکست مواجه می شود.

وی افزود: اسلام،رهبر و مردم، اگر منفک از هم باشند آن جامعه و آن انقلاب با شکست مواجه خواهد شد.

نیکزاد گفت: دولت ها یک به یک می آیند و می روند اما این رهبری انقلاب است که جامعه را از اسلام آمریکایی و اسلام سعودی و اسلام سرمایه داری حفظ می کند. در این راستا ما باید ببینیم کدام دولت در شاغول اسلام میزان بوده و دغدغه ی مردم،دین،عدالت طلبی و طرفداری از مستضعفان بیشتر از موارد دیگر به چشم می خورد.

وی افزود: امروز اگر سرباز به معنای واقعی کلمه داشتیم، جواب سعودی ها را رهبری به تنهایی نمی دادند.

وی در تشریح دلایل تشکیل این شورا خاطرنشان کرد: با توجه به تبیین و تاکید مقام معظم رهبری، مبنی بر بازخوانی گفتمان امام و جلوگیری از تحریف تفکر امام، شورایی با عنوان شورای تبیین آرمان های انقلاب و بازخوانی خط امام و رهبری تشکیل شد.

وزیر مسکن احمدی نژاد گفت: این شوراها در استان های مختلف کشور به تبع حساسیت های سیاسی و اجتماعی و در راستای گفتمان امام تولید محتوا خواهد کرد. تجمیع نیروهای وفادار و مخلص انقلاب تربیت افرادی قدر در راستای فعالیت این شوراها خواهد بود.

نیکزاد در پایان گفت: امروز وظیفه ی این شوراها اینست که ابعاد مختلف نفوذ آمریکا پس از اتفاقاتی که در توافق هسته ای افتاد را برای مردم باز کرده و تبیین کنند.

در پایان، امیدی شهرکی مدیر رسانه ای احمدی نژاد و جمشیدی راد استاد دانشگاه در رشته ی علوم سیاسی به بحث و بررسی درباره ی نحوه ی فعالیت شورا و ضرورت های امروز گفتمان انقلاب پرداختند.

گفتنی است؛ مدیریت شورای تبیین آرمان های انقلاب را شخص محمود احمدی نژاد به عهده گرفته است، اما در استان ها شوراهای استانی تبیین آرمان های انقلاب، متشکل از ۱۵ نفر بوده که ۷ نفر آنها را شورای مرکزی تعیین می کند و ۸ نفر از آنها با مکانیزم رای گیری انتخاب می شوند.

نکته ی قابل توجه این شورا اینست که افراد تاثیر گذار ستاد احمدی نژاد در سال ۸۴ و ۸۸ از جمله یونس فاتح،جعفر مدبر،محرم فروغی، در این جمع حضور نداشتند.

خبرهای رسیده حاکی است که محمدرضا میرتاج الدینی و احمد علیرضا بیگی دو تن از افراد نزدیک به احمدی نژاد و کاندیداهای احتمالی از طیف اصولگرایان در انتخابات مجلس دهم، علاقه ای برای حضور طرفداران خود در این شورا را نشان نداده اند.

نیکزاد نیز در پایان جلسه نیز از عدم استقبال مناسب از این شورا در تبریز به جهت وجود برخی اختلاف سلایق ابراز تعجب کرده و گفته است؛ وضعیت سایر استان ها خیلی بهتر از آذربایجانشرقی است.

شورای مرکزی، مدیریت استانی این شورا را به محمد رضا صادقی، مدیرکل سابق بهزیستی استان سپرده است. بر اساس اخبار رسیده، طیفی از احمدی نژادی های استان، صادقی را برای مدیریت این شورا مناسب ندیده و برخی از حواشی گفتمانی و فکری اطرافیان احمدی نژاد باعث عدم حضور آنها شده است.

در پایان، رای گیری هشت نفره ی این شورا برگزار و شورای تبیین آرمان های انقلاب استان انتخاب شدند. این درحالی است که اخبار رسیده حاکی از کناره گیری برخی از منتخبین به دلیل وجود این حاشیه ها مطرح است.

برگزاری دوباره ی انتخابات اینبار با مدیریت معتمدین تاثیرگذار در طیف های مختلف مردمی یکی دیگر از گمانه زنی های موجود در این تشکیلات می باشد.

نکته ی قابل توجه اینست که نزدیکان به احمدی نژادی های سالهای ۸۴ و ۸۸، در انتخابات شورا شرکت و برگزیده شدند. یکی از منتخبین که نخواست نامش فاش شود دلیل چنین چینشی را اینطور عنوان کرد که در صورت خروج برخی از افراد انتصابی از شورا و ورود معتمدین، ترکیب هشت نفره باز هم در اختیار معتمدین و انقلابیون اصیل قرار خواهد گرفت.

منتخبین شورای تبیین آرمان های انقلاب و بازخوانی خط امام و رهبری استان آذربایجان شرقی عبارتند از: جعفر جمشیدی راد، رسول بذلی، علی بایرامی، محمد قدیر، رضا رحیمی، ابوالفضل پاشایی، یوسف هدائی، حسین بابایی.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.