نتیجه جالب نظر سنجی برنامه ثریا؛

رای قاطع مردم به گزینه”عدم اعتماد به آمریکا در تعهدات بعد از برجام “

شب گذشته برنامه ثریا در گفت و گویی صریح و بی پرده به مناظره پیرامون توافق هسته ای و بررسی توازن و توالی انجام تعهدات طرفین در این توافق پرداخت.

به گزارش تبریز بیدار،  شب گذشته  برنامه ثریا  در گفت و گویی صریح و بی پرده به مناظره پیرامون توافق هسته ای و بررسی توازن و توالی انجام تعهدات طرفین در این توافق پرداخت. آقای سیروس ناصری، عضو ارشد و سخنگوی تیم روحانی در مذاکرات هسته ای زمان دولت اصلاحات به عنوان موافق برجام و دکتر بیژن پیروز، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی و رییس مرکز عالی مطالعات بین الملل دانشگاه تهران به عنوان منتقد برجام، در برنامه حضور داشتند و به گفت و گو پرداختند.


یکی از بخشهای مهم برنامه دیروز ثریا، نظر سنجی پیامکی برنامه با موضوع عمل کردن آمریکا به وعده های خود پس از تصویب برجام و انجام تعهدات ایران بود. در این نظر سنجی ۸۰ در صد شرکت کنندگان رای منفی و ۲۰ در صدر رای مثبت به این نظر سنجی داده بودند. اکثر مردم  اعتماد به آمریکا در توافق هسته ای را قبول ندارند. چیزی که در برجام توجهی به این امر نشده است و توافق بر اساس اعتماد به طرف مقابل است.

بر اساس برجام، آمریکا پس از انجام ایران به تعهدات خود وعده های خود را عملی خواهد کرد، نکته ای که مردم اعتمادی به آن ندارند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *