در همایش انتخاباتی حزب مردمی اصلاحات مطرح شد؛

غرضی کاندیدای مجلس می شود

وزیر دولت سازندگی با بیان اینکه مجلس آینده مجلسی معتدل خواهد بود، گفت: برای انتخابات دهم کاندیدا خواهم شد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس،  سیدمحمد غرضی وزیر دولت هاشمی‌ عصر امروز (پنج‌شنبه) در نشست هم‌اندیشی انتخاباتی حزب مردمی اصلاحات، اظهار داشت: کار اجتماعی تعطیل بردار نیست چرا که جامعه هیچگاه تعطیل نمی‌شود زیرا هر روز و هر ساعت اتفاقی می‌افتد و اگر استعداد جامعه برای جوابگویی آن آماده نباشد منافع جامعه از بین می‌رود.

وی افزود: جامعه امروز به شدت پیچیده شده است و جریان‌های بین‌المللی نیز به سرعت پیچیده‌تر می‌شوند به گونه‌ای که امروز خاورمیانه ملغمه تمام قدرت‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است و این به دلیل محوریت ایران اسلامی است.

این فعال سیاسی علت محوریت جمهوری اسلامی ایران در منطقه را اقتدار سیاسی تمام عیار آن عنوان و تصریح کرد: آمریکا اگر فشنگ دارد عقبه اجتماعی سربازگیری ندارد بنابراین اگر قرار است در منطقه خاورمیانه اتفاق بیفتد باید از ما اجازه بگیرند.

غرضی ادامه داد: امروز ما افتخارمان این است که هر تحرکی که قرار است در منطقه خاورمیانه انجام گیرد نخ آن در دست ملت ایران است.

وی با بیان اینکه به دنبال مشارکت بالای ملت در انتخابات آتی هستیم، گفت: عرصه انتخابات یک کلمه بیشتر نیست، می‌خواهیم ۵۰ میلیون نفر پای صندوق‌های رأی بیایند و به آمریکا بگوییم که این شمشیر شکسته غلاف شده را بردار و برو.

غرضی ادامه داد:‌در انتخابات قبلی (۲۴ خرداد ۱۳۹۲) ۱۵ میلیون واجد شرایط که اغلب آن از مناطق شهرنشین و تهران نیز بودند، مشارکت نکردند. بنابراین تمام هدفمان این است که سعی کنیم همه این واجدین شرایط را از خانه بیرون بکشیم و به پای صندوق‌های رأی هدایت کنیم تا اقتدار سیاسی خود را بیش از پیش به رخ جهانیان بکشانیم.

وی به تحلیل خود از تکثر کاندیداها در انتخابات آتی اشاره کرد و گفت: این دوره از انتخابات تعداد بسیاری از افراد کاندیدا می‌شوند و این نظارت‌ها برای برخی‌ها گرفتاری‌هایی درست می‌کند چرا که تندروهای طیف چپ توسط شورای نگهبان رد صلاحیت و تندروهای طیف راست توسط ملت پس زده می‌شوند.

وزیر پست و تلگراف دولت هاشمی خطاب به حضار گفت: چرا عده‌ای می‌خواهند بر روی اشخاص تأکید بشود در حالیکه این اشخاص می‌روند. ما همه می‌رویم بنابراین اگر روی اشخاص تکیه کنیم باخته‌ایم.

غرضی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه عقبه اجتماعی قوی‌تر از دولت است،‌گفت:‌ما فکر می‌کنیم دولت همه کاره است در حالیکه دولت هیچ کاره است دولت باید مطیع جریان اجتماعی باشد.

وی ادامه داد: عقبه اجتماعی فهم دارد ما نباید فکر کنیم که می‌توانیم برای جامعه فرهنگ بسازیم. فرهنگ را جامعه برای خود می‌سازد و دیدیم همین اجتماع سالیان دور از دل کویر برای خود تمدن ساخت.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این پرسش که فضای سیاسی برای انتخابات مجلس را چگونه ارزیابی می‌کنید، و آیا مناسب است،‌گفت: اگر مناسب نیست ما باید مناسبش کنیم. ما در میدان می‌ایستیم و حرف‌مان را می‌زنیم.

وی در مورد دولت روحانی نیز،‌گفت: دولت روحانی جانشین دولتی است که هر روز با همه دعوا می‌کرد. دعوا و گرفتاری درست می‌کرد. شانس آقای روحانی این است که با کسی دعوا نمی‌کند و چهار کلمه حرف حکومتی می‌زند و کمتر حرف شخصی می‌زند. آرامش جامعه سبب شده دولت توان کار کارشناسی پیدا کند.

غرضی در مورد ترکیب مجلس دهم نیز، گفت: مجلس آینده مجلسی متعادل است، چرا که تندروهای طیف چپ و راست توسط مردم پس زده می‌شوند، بنده نیز کاندیدا هستم و هر کسی این جانب را در لیست خود گذاشت باریک‌الله و هر کسی در لیست خود نگذاشت نیز باریک‌الله.

وزیر دولت هاشمی در مورد رکود اقتصادی نیز، گفت: رکود اقتصادی مال دولت آقای هاشمی نیست و از مشروطه تا حالا وجود داشته چرا که دائم تولید را به نفع واردات قربانی کرده‌ایم بنابراین وقتی تولید نداشته باشیم گرفتار رکود می‌شویم.

غرضی در مورد برجام با اشاره به برجام توافق ایران با ۱+۵ را اینگونه تحلیل کرده که ملتی در غرب آسیا پیدا شده که تمام قدرت‌های سیاسی جهان را به چالش کشیده است بنابراین این فقط انرژی نیست بلکه یک مجموعه است. یک عده‌ای درکش نمی‌کنند و نمی‌خواهند ببینند.

وی با تأکید بر اینکه سیاست خارجی هر ملت انعکاس سیاست داخلی است، گفت: سیاست داخلی دست اشخاص نیست بلکه سیاست خارجی همان توانمندی‌های داخلی است. اینکه امروز مقام معظم رهبری نگران هستند برای این است که می‌گویند که استعداد داخلی در مقابل استعداد خارجی نتواند منافع خود را تشخیص دهد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.