اینترنت فشار خون را بالا می برد

دانشمندان ارتباط مستقیمی بین استفاده از اینترنت و ابتلا به فشار خون بالا یافته اند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از باشگاه خبرنگاران،  آیا تا کنون برای شما پیش آمده است که از دیدن یک توئیت و یا یک کامنت نا معقول در یوتیوب فشار عصبی زیادی را در بدن خود احساس کنید؟

اگر اینچنین است توصیه پزشکی برای شما این است که زمان صرف شده برای استفاده از اینترنت روزانه خود را کاهش دهید زیرا محققان آمریکایی دریافته اند که ارتباط مستقیمی بین فشار خون بالا و استفاده از اینترنت وجود دارد.

  دانشمندان آمریکایی طی تحقیق در بیمارستان هنری فورد واقع در دیترویت دریافتند نوجوانانی که بیش از ۱۴ ساعت در هفته وقت خود را صرف استفاده از اینترنت می کنند بیشتر در معرض ابتلا به فشار خون بالا هستند.

در بررسی های به عمل آمده و مطالعات صورت گرفته در خصوص ۱۳۴ نوجوان که مدت زمان زیادی صرف استفاده از اینترنت می کردند ۲۶ نفر از آنها فشار خونی بالاتر از حد معمول دارند. در آماری که طی این تحقیق اعلام شده است ۴۳ درصد افرادی که مدت زمان زیادی از اینترنت استفاده می کنند از اضافه وزن رنج می برند، این آمار در مقایسه با ۲۶ درصد افرادی است که کمتر از اینترنت استفاده میکنند و اضافه وزن دارند.

یکی از محققان در زمینه استفاده جوانان و نوجوانان از شبکه های اجتماعی گفت: مسئله مهم در استفاده از ابزار تکنولوژی و اینترنت داشتن استراحت منظم و داشتن تحرک فیزیکی است که زمینه سازی برای انواع بیماری ها صورت نگیرد، متأسفانه این روزها اضطراب خوراک شبکه های اجتماعی شده است.

وی در ادامه افزود: استفاده پنج روز در هفته و صرفا روزی دو ساعت از اینترنت یک استفاده معقول و مناسب برای همه کاربران اینترنتی است.

دانشمندان معتقدند نتایج این تحقیق می تواند به پزشکان و پرستاران برای نظارت و ارزیابی بهتر سلامت کودکان و نوجوانان در جهت کنترل استفاده از اینترنت کمک کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.