حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه‌های نمازجمعه تهران:

گزارش کمیسیون برجام حاصل دعوت از همه کارشناسان و صاحب نظران بود

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: پدران آل‌سعود آمریکا و انگلیس هستند، اینها خودشان کاره‌ای نیستند و هم قبله اول و هم قبله دوم ما را در اختیار صهیونیست‌ها قرار دادند.

به گزارش تبریز بیدار  به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: امیدواریم تمهیداتی پیش آید که نیروی انتظامی چون پیشانی نظام است روزبه‌روز اقتدار بیشتری پیدا کند و ان شالله خداوند متعال این نیرو را بیش از پیش موفق کند.

وی با اشاره به فاجعه منا و کشتار مسلمانان در این فاجعه گفت: فاجعه منا حقا یک جراحتی بود که آل‌سعود بر دل مسلمانان وارد کرد و این درد به زودی التیام نخواهد یافت. آل‌سعود قبلا مکرر از این دست بی‌کفایتی‌ها داشته ولی ابعاد این حادثه وسیع‌تر بوده است.

صدیقی تاکید کرد: با اطمینان گفته شده که آمار تلفات بیش از ۵ هزار نفر است ولی خباثت آل‌سعود نگذاشت حضور رسانه‌ای باشد و آمارها را پنهان کردند. وزیر بهداشت خودشان را هم به خاطر دادن آمارهای بد برکنار کردند.

وی اظهار داشت: فاجعه منا بسیار دردناک و ناراحت‌کننده است و جا دارد که آدم بانیان آن را لعنت کند و به غیرتمندان جهان اسلام بگوید تا به کی می‌خواهند صبر کنند و تا به کی بناست وضعیت اینگونه بماند که مدیریت خانه خدا در دست کسانی باشد که اعتقادی به آن ندارند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: پدران آل‌سعود آمریکا و انگلیس هستند. اینها خودشان کاره‌ای نیستند و هم قبله اول و هم قبله دوم ما را در اختیار صهیونیست‌ها قرار دادند. اینها ماموریت جنگ نیابتی با یمن مظلوم را دارند و زورشان به هیچ کسی نمی‌رسد. تضادی با صهیونیست و استکبار ندارند.

صدیقی اضافه کرد: اینها می‌خواهند اسلام را بد جلوه دهند و ماموریت دوم آنها این است که مسلمان‌کشی کنند. نیروهای آنها برای امنیت حجاج آمادگی نداشتند. آنچه برایشان مهم است این است که به یمن حمله کنند و تمرکزی برای برگزاری مراسم حج نداشتند. اهتمامی هم برای این موضوع وجود ندارد.

وی تصریح کرد: رژیم آل‌سعود برای برگزاری مراسم حج از نیروهای مجرب استفاده نکرد. مطالعه‌ای هم نداشتند از تجربه کشورهای دیگر هم نخواستند استفاده کنند. نیروهای آنها مرد بحران نیستند و هرگز آمادگی مقابله با بحران را نداشتند.

صدیقی در ادامه با اشاره به کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی فاجعه منا تاکید کرد: احتمال عمدی بودن این قضیه هم وجود دارد. راه را بستند و حاجیان را در تنگنا قرار دادند و یک اصطحکاک طبیعی به وجود آمد. وقتی هم که حادثه به وقوع پیوست نیروهای امداد و نیروهای پلیس وجود نداشتند.

خطیب جمعه تهران اظهار داشت: اگر یک مگس خلاف جهت آل‌سعود حرکت کند نیروهای این رژیم مانند عقاب سر آن می‌ریزند ولی حاجیان در مقابل چشمان آنها کشته شدند و توجهی به آنها نشد.

وی افزود: آنها با پوتین و چکمه روی مجروحین که برخی زنده و برخی مرده بودند حرکت کردند و با پوتین به سر آنها می‌کوبیدند. برخی‌ها در بین حادثه‌دیدگان زنده بودند ولی مدیریت نادرست آنها باعث کشته شدن این حاجیان شد. آنها اهانت و هتک حرمت کردند. احترام حج حاجی را از بین بردند که نفرین و لعنت بر آنها باد.

صدیقی اظهار داشت: از سازمان ملل شورای امنیت و کنفرانس اسلامی تاکنون معجزه‌ای جز ضعیف‌کشی ندیده‌ایم. اینها از آل‌سعود کودک کش حمایت می‌کنند و نباید از آنها توقعی داشت اما از مسئولان خودمان توقع داریم برخورد قاطع و جدی با این مسئله داشته باشند و از برخوردهای تعارفی بپرهیزند و برای ایجاد کمیته حقیقت‌یاب تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد:اگر صولت حیدری فرزند حیدر کرار نبود که در جمع نظامیان تشر زدند و گفتند اگر نیاز به عکس‌العمل باشد عکس‌العمل ما خشن خواهد بود. امروز شاهد اتفاقات دیگری بودیم.

صدیقی گفت: باید ببینید که با مذاکره نمی‌شود با آنها کنار بیاییم. هر جا زور باشد می‌تواند جلوی آن را گرفت. اگر به آنها میدان بدهید لگدمالتان می‌کنند.

وی افزود: حاجیان ما را قبل از اتمام حج مظلومانه شهید کردند. حاجیان ما واقعا سعادتمند و خوشبخت بودند. آنها پاک شدند. میهمان خدا بودند و خدا آنها را نزد خود نگاه داشت.

صدیقی در ادامه با اشاره به بررسی برجام در کمیسیونی که در مجلس شورای اسلامی جهت این کار در نظر گرفته شده بود، گفت: در این کمیسیون از همه صاحب‌نظران و کارشناسان دعوت کردم ولی آنچه در مجلس اتفاق افتاد در شأن نبود. چرا برخی عجله می‌کنند؟ مجلس باید به مردم اعتماد بدهد چرا یکطرفه قضاوت شود؟ از مجلس توقع خاص داریم و باید به وظیفه شرعی خود عمل کند.

وی در ادامه با اشاره به بمباران بیمارستان در قندوز توسط آمریکا گفت: آمریکا با بمباران کردن بیمارستان باعث کشته شدن افراد بی‌گناه شد. این چه حقوق بشری است که آنها از آن دم می‌زنند.

صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود ائتلاف عراق، ایران و روسیه را مبارک خواند و اظهار داشت: تروریست‌ها و آدم‌کش‌های حرفه‌ای و جنگجویان نیابتی در لباس اسلامی در فضای بدی قرار گرفتند که صدای ناتو، اوباما و ترکیه بلند شد و مشخص شد چه کسی طرفدار تروریسم و چه کسی ضد تروریسم است حال که باید به آنها بگویم حال که عصبانی شدید، عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید.

وی در مورد فرمایش اخیر مقام معظم رهبری درباره مذاکره با آمریکا تصریح کرد: حکومت ما با حکومت‌های عالم فرق می‌کند و ما زیر پرچم امام حسین (ع) هستیم و داعیه نجات و هدایت ملت‌ها و امت‌ها را دارد.

خطیب جمعه این هفته تهران ادامه داد: دولت اسلامی باید در سایه ولایت فقیه نورانیت داشته باشد، همچنین دغدغه دین، حجاب، عفت، پاکی ادارات، رفع فساد و ازدواج جوانان را داشته باشد و این نباید دغدغه شعاری باشد.

صدیقی افزود: دولت اسلامی باید دغدغه مستضفعین را داشته باشد نه اقتصاد لیبرالی که اکثریت مردم در آن له شوند و از طرفی نباید اهل سازش باشد.

وی رژیم آمریکا را در تضاد با نظام جمهوری اسلامی خواند و ادامه داد: آنان با پیغمبر، دین، قبله، جهاد، شهادت‌طلبی مخالف هستند اما ما دفاع را برای خودمان جهاد می‌دانیم و حزب‌الله لبنان که سالم‌ترین جریان دفاعی در منطقه و در تاریخ است و رهبری فرهیخته، متدین، عادل و آگاه به امور مستضعفین دارد خار چشم دشمنان است که دشمنان او را تروریسم می‌خوانند اما ما آنها را مدافع، خط‌شکن و بازدارنده جنایات و درندگان در منطقه می‌دانیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: آنان در حمله به یمن دست سعودی را باز می‌گذارند و به وی امکانات می‌دهند در حالی که ما آن را جنایت جنگی و خلاف شرع می‌دانیم و در ماه‌های حرام جنگ را حرام می‌دانیم و حتی در ایام حج اجازه ورود حجاج یمنی را ندادند و آدم‌های بسیاری را کشتند که آمریکا مدافع آنان است و ما در مقابل آنان هستیم.

صدیقی با بیان اینکه در مسئله سوریه وجه اشتراکی با آنان نداریم، تصریح کرد: ما از دولت قانونی که مردم به آن رأی دادند حمایت می‌کنیم در حالی که آنان به تروریست‌ها اسلحه دادند و به دنبال آن هستند تا دولت قانونی سوریه را ساقط کنند.

وی خاطرنشان کرد: آنان در عراق صدام را ساقط کردند اما خودشان بدترین جنایات، رسوایی و بی‌عفتی‌ها را انجام داده، دانشمندان هسته‌ای عراق را ترور کردند. بنابراین ما با چنین رژیمی مواجه هستیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: اگر کسی بگوید سازش کنیم و این به نفع ما است اما رهبر انقلاب فرمودند که مذاکره با آمریکا زیان‌های بسیاری را برای ما در بر دارد و هیچ نفعی در آن متصور نیست.

صدیقی در پایان با اشاره به نامه ۴ وزیر به رئیس جمهور تصریح کرد: از ۴ وزیر که به رئیس جمهور نامه نوشتند و نسبت به مسئله رکود هشدار دادند تشکر کرده و آن را طلیعه مبارکی می‌دانیم که امیدواریم توجه خاصی به آن شود و مسئله رکود که ممکن است منجر به ایجاد بحران و مشکلاتی دیگر کند برطرف شود که مسئولین باید در این زمینه به فکر مردم باشند و به داد مردم برسند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *