محو کردن دانه های سیاه روی بینی

بسیاری از افراد از بروز جوش های سر سیاه روی صورت خود نگران می شوند و همواره به دنبال راهکاری برای از بین بردن آن هستند.

به گزارش تبریز بیداربه نقل از خراسان، پوست از منافذ زیادی در اندازه های مختلف تشکیل شده است. این منافذ خانه فولیکول های مو است که زنان در سر تا سر پوست خود دارند.این موها به قدری ریز است که با چشم دیده نمی شود، اما اگر به آهستگی روی صورت مالش داده شود، قابل لمس کردن است.همچنین باید گفت که این منافذ پوستی، روغنی به نام سبوم (روغن طبیعی بدن) را تولید می کند. اگر این منافذ به درستی به صورت روزانه تمیز نشود، روغن های طبیعی به عنوان سلول های مرده روی پوست باقی می ماند و نقاط سیاه و سفید تشکیل می دهد.

بروز این جوش ها علت های مختلفی دارد که ازجمله آنها می توان به تغییرات هورمونی بدن، مصرف بیش از حد محصولات آرایشی، استرس و مراقبت های نامناسب پوستی اشاره کرد.

چند ماده طبیعی پیشنهادی را برای از بین بردن این جوش ها امتحان کنید:

دارچین :

یک قاشق چایخوری آبلیمو و دارچین را با مقداری زردچوبه مخلوط کنید. سپس ماده به دست آمده را روی پوست بگذارید و پس از ۱۵ دقیقه آن را بشویید.

چای سبز:

خمیری را با آب و یک قاشق چای خوری برگ چای سبز درست کنید. سپس ۲ تا ۳ دقیقه آن را روی قسمت های آسیب دیده پوست مالش دهید و بعد با آب ولرم بشویید.

آب لیمو:

در این روش کافی است چند قطره عسل را روی لیموی نصف شده بریزید و مقداری شکر به آن اضافه کنید. سپس آن را روی پوست (مکان های جوش سرسیاه) مالش دهید. پس از ۱۰ دقیقه پوست خود را بشویید این کار را یک تا دو بار در هفته تکرار کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *