صومی هشدار داد:

سن ابتلا به ایدز در ایران رو به کاهش است

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نسبت به کاهش سنین ابتلا به بیماری ایدز هشدار داد .

به گزارش تبریز بیدار،  دکترمحمدحسین صومی، در کارگاه آموزشی تربیت مربی در پیشگیری و کنترل بیماری HIV در دانشگاه تبریز، افزود: هر چه برای آموزش و فرهنگ سازی در میان همه اقشار مردم و دانشجویان کار بشود هدر نمی رود، چرا که ما جوان سالم می خواهیم، برای اینکه جوانان و دانشجویان آینده سازان این کشور هستند.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر رفتارهای پرخطر در جامعه افزایش یافته است، تصریح کرد: از جمله این بیماریهای پر خطر، ایدز است که بر اساس آمارهای منتشر شده، سن ابتلا به آن رو به کاهش است.


رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، بهترین روش پیشگیری از ایدز را آموزش دانست و افزود: اعتیاد، مسایل آمیزشی و ابتلا از مادر به کودک از جمله مهمترین عوامل موثر و راه های انتقال ایدز معرفی شده و یکی از مهمترین بیماری هایی است که در همه کشورها به ویژه جمعیت جوان را تهدید می کند.


به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، همه ما در سالم نگه داشتن جامعه مسئول هستیم و باید جوانان ایرانی سالم باشند که در این خصوص نقش مراکز مشاوره دانشگاه های کشور برای آموزش و تربیت دانشجویان خیلی مهم و کلیدی است.


کارگاه آموزشی تربیت مربی در پیشگیری و کنترل بیماری HIV بر اساس مدل جامع سیستماتیک آموزش و ارتقای سلامت در دانشگاه ها با حضور کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه دو وزارت علوم و کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاه های علوم پژشکی وزارت بهداشت در دانشگاه تبریز برگزار شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.