خانم ها بخوانند؛

همسرتان را دوباره عاشق کنید!!

به نامزد یا همسرتان توضیح دهید که تصویر ذهنی تان از همسر و رابطه ایده‌آل چیست.

به گزارش تبریز بیداربه نقل از جام نیوز، خانم ها همیشه شکایت می‌کنند که با مردی بی احساس زندگی می‌کنند که هیچ درکی از ابراز عشق و محبت ندارد.اما چاره چیست؟ باید با چنین مردی چگونه رفتاری داشت آیا می‌توان امید داشت که احساسات در او زنده شود؟ اینها همه سؤالاتی است که سعی کرده‌ایم در این مطلب به آنها جواب دهیم. «همسرم از لحاظ احساسی بسیار خاص است، اعتماد چندانی به عشق ندارد، وانمود می کند به ابرازاحساسات و عواطف، علاقه‌ چندانی ندارد و می گوید به این قبیل مزخرفات احتیاجی نیست.

 

هرگاه می‌خواهم راجع به احساساتش با اوصحبت کنم، همه چیز رابه مسخره می گیرد.» این جمله گلایه رایج خیلی از خانم‌هاست، آنها همیشه شکایت می‌کنند که با مردی بی احساس زندگی می‌کنند که هیچ درکی از ابراز عشق و محبت ندارد.اما چاره چیست؟ باید با چنین مردی چگونه رفتاری داشت آیا می‌توان امید داشت که احساسات در او زنده شود؟ اینها همه سؤالاتی است که سعی کرده‌ایم در این مطلب به آنها جواب دهیم.

 

می‌تواند احساساتی شود به شرطی که…

متاسفانه نمی‌توان گفت اگر به نامزد یا همسرتان عشق کافی بورزید، حتما او تغییر خواهد کرد البته این طور نیست که عشق شما کوچک ترین تاثیری در این میان نداشته باشد. برخی اوقات مردها کمی از لحاظ عاطفی بازتر و پذیراتر می‌شوند، اما نه به اندازه‌ای که برای موفقیت در رابطه کافی باشد. گاهی اوقات این فرآیند بسیار طول می‌کشد و در آن موقع شما چنان عصبانی هستید که عشق همسرتان دیگر به دردتان نمی‌خورد. گاهی اوقات هم زمانی که او را ترک می‌کنید، به ناگهان عشقتان موثر واقع شده و باعث می‌شود تا بالاخره تغییر کند، اما شاید خیلی دیر شده باشد. تنها به یک شرط می‌توان به مردی کمک کرد، تا از لحاظ احساسی بازتر شود آن هم این است که او نیز مایل باشد به خودش کمک کند. البته که عشق شما می تواند روی زندگی یک مرد تاثیر بگذارد. عشق شما می‌تواند حمایت، امنیت، شوق و جراتی را که به آن نیاز دارد تا با دنیای درونی احساساتش روبه‌رو شود را به او بدهد. اما باید خودش هم بخواهد، تنها در این موقع است که می‌توانید کمکش کنید.به نامزد یا همسرتان کتاب‌هایی هدیه بدهید که توسط مردها وبرای مردهانوشته شده باشد.

 

به تنهایی نمی‌ توانید دست‌ به کار شوید

یکی از بزرگ‌ترین اشتباه های زن ها این است که بدون آنکه به اطلاع نامزد یا همسرشان برسانند، برای رابطه خودشان تصمیمی می‌گیرند و یک تنه برای اجرای آن دست و پا می‌زنند. ممکن است فکر کنید همسرتان نیاز دارد بیاموزد که چگونه باید ارتباط خوبی برقرار کند یا آسیب‌پذیرتر باشد و با احساسات و عواطف خود تماس بیشتری داشته باشد، اما آنچه او فکرمی کند، مهم تر است. وقتی بدون آنکه به همسرتان بگویید، تصمیم می گیرید که رابطه‌تان باید در چه سمت و سویی حرکت کند، نه‌تنها برای او احترامی قائل نبوده‌اید، بلکه خود را آبستن یاس، سرخوردگی و دلشکستگی بزرگی کرده اید.

 

آیا مرد شما می‌خواهد از لحاظ عاطفی و احساسی باز شود؟

قدم اول:

به نامزد یا همسرتان توضیح دهید که تصویر ذهنی تان از همسر و رابطه ایده‌آل چیست.در این رابطه دقیق باشید و با روشنی و وضوح کامل صحبت کنید و بپرسید که آیا خود او فکر می‌کند، همسر ایده‌آلی است؟

قدم دوم:

از نامــزد یا همسرتان بخواهیــــد خواسته‌ها و ایده‌آل‌های خود را از یک رابطه ایده‌آل برایتان توضیح دهد. مراقب باشید از جانب او صحبت نکنید و بگذارید که خودش نقطه نظراتش را توضیح دهد.

قدم سوم:

درباره اطلاعاتی که در اختیارتان قرار می‌دهد، بیندیشید و به رفتارش دقت کنید تا ببینید که آیا فقط صحبت می‌کند یا براستی نیز ویژگی‌هایی که شما به دنبالش هستید را از خود نشان می‌دهد؟
 

نکته مهم: تنها به یک شرط می‌توان به مردی کمک کرد تا از لحاظ احساسی بازتر شود که او نیز مایل باشد به خودش کمک کند. البته که عشق شما می تواند روی زندگی یک مرد تاثیر بگذارد.

 

بگذارید مردها به او بگویند چه کند

به نامزد یا همسرتان کتاب‌هایی هدیه بدهید که توسط مردها و برای مردها نوشته شده باشد. کتاب‌های زیادی خاص زنان نوشته شده است، اما کتاب‌هایی که مختص مردان نوشته شده در مقایسه، بسیار ناچیز هستند، اما ظرف چند سال گذشته کتاب‌های فوق‌العاده‌ای نوشته شده‌ که نظرات زیادی را ازدیدگاه مردها و درباره مردها ارائه می‌دهد. به یک کتابفروشی بروید و در قسمت مخصوص کتاب‌های روانشناسی بگردید. کتاب‌هایی را انتخاب کنید که فکر می‌کنید، برای شوهرتان جالب‌تر است. بعد از آن که کتاب‌ها را خواند، نظرش را جویا شوید، ببینید دوست دارد کدام بخش‌ها را شما نیز بخوانید تا بهتر او را درک کنید.

 

بدها و خوب‌ها در بهبود ارتباط

همه ما دوست داریم روز به روز رابطه‌مان را بهتر کنیم ولی گاهی بعضی از اشتباهات کوچک باعث ایجاد سوءتفاهم‌هایی می‌شود که رابطه را نه تنها بهتر نمی‌کند بلکه ما را از هم دور می‌کند، در اینجا برای شما یک چک‌لیست تهیه کرده‌ایم تا متوجه شوید کدام رفتارها می‌تواند رابطه شما را مستحکم‌تر کند و چه رفتاری به رابطه آسیب می‌زند.

 

رابطه را بهتر می‌کند

به او بگویید می خواهید با او صحبت کنید. چنانچه وقت مناسب نیست او را تحت فشار نگذارید.

هنگامی که نظر او را راجع به تعهد یا موضوع دیگری جویا می‌شوید، به او فرصت دهید تا جوابی بیابد.

او را تایید کنید. از او تعریف کنید تا احساس امنیت کرده و احساس کند که کارها را به درستی انجام می‌دهد.

به او فرصت اشتباه کردن بدهید، بی آنکه در حقش «مادری» کنید.

با مهربانی خود برای او الگو باشید و او را با کارهایی مانند کارت فرستادن وهدیه دادن متعجب کنید.

به او کمک کنید با احساسات خود تماس برقرار کند و با استفاده از الگوی احساسات، او را هدایت کنید تا از لایه‌های احساسی مختلف خود بگذرد.

هنگامی که مرتکب اشتباهی می شود با انتقاد بیش از حد و سرزنش کردن او کاری نکنید که احساس احمق بودن کند.

توجه کنید هرگز به مانند یک کودک بی‌کفایت با او رفتار نکنید.

 

رابطه را بدتر می‌کند

به او اجازه می‌دهیدکه به هنگام صحبت درباره مشکلات، مدام شما را کنترل کند.

هنگامی که جوابی ندارد به شما بدهد او را ناراحت کنید و تحت فشار قرار دهید.

تعریف و تمجید مدام از او، هنگامی که شما نیز در مقابل، تایید، تعریف و تحسین دریافت نمی کنید.

اجازه به او که با بی‌مسئولیتی و تنبلی کردن مدام، زندگیتان را خراب کند.

مدام جاهای خالی را پر کردن و یک تنه تلاش برای حل تمام مشکلات.

احساساتش را از زبان او بیان کردن و وابسته کردن او به خودتان که تماما برای ابراز و درک احساساتش به شما متکی باشد.

هیچگاه ایرادهایش را به او گوشزد نمی کنید (از ترس اینکه مبادا ناراحت شود).

عادت‌های ناپسند او را تحمل کردن و اجازه دادن به او برای اینکه از شغل خود درجهت عدم رؤیارویی باخود و رابطه‌اش استفاده کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *