برگی از تاریخ؛

هماهنگی با مقامات عالیه در موضوعات مهم

شما در آن مصاحبه گفته بودید که رئیس مجلس بدون اطلاع مقامات عالی نظام به مصر سفر نکرده است. مردم معمولا زمانی‌که اسم مقامات عالی می‌آید می دانند که منظور، من هستم ولی واقعا آن سفر با من هماهنگ نشده بود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از افکار، پس از انتشار سخنان فلاحت پیشه در روزنامه رسالت و بیان گلایه رهبر معظم انقلاب در سفر به کرمانشاه از این نماینده در خصوص نسبت دادن هماهنگی دیدار علی لاریجانی با دیکتاتور مخلوع مصر حسنی مبارک، رسانه های کشور در اقدامی هماهنگ این خبر را سانسور نموده و به جز معدودی از رسانه ها، اکثریت رسانه های کشور این خبر را منتشر ننمودند.

این در حالی است که حشمت الله فلاحت پیشه دلیل انتشار این خبر را اجحاف در حق رهبر معظم انقلاب دانسته است.

در مصاحبه فلاحت پیشه این چنین آمده است: حشمت الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب در سال ۱۳۸۸ در پاسخ به انتقاد برخی تشکلهای دانشجویی مبنی بر دیدار رئیس مجلس با حسنی مبارک در پاسخ به خبرآنلاین اینگونه بیان می داشت: دیدار و مذکراتی از این دست همیشه با هماهنگی بابالاترین مقام کشور انجام می شود لذا می توان گفت دیدار با مقامات عالی رتبه مصر از جمله حسنی مبارک رئیس جمهور مصر تصمیم نظام جمهوری اسلامی بوده است.

حال این نماینده و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با روزنامه رسالت به بیان گلایه رهبر معظم انقلاب طی سفر ایشان به کرمانشاه در خصوص نسبت دادن هماهنگی این دیدار به مقامات عالی و رهبری نظام و توجیه اقدام نادرست یکی از مسئولین با خرج کردن از رهبر انقلاب پرداخته است. حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مجلس شورای اسلامی در روزنامه رسالت نوشت:

“در آخرین شب سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه، موضوعی را در مورد یکی از مصاحبه‌های بنده تذکر دادند که من از آن به عنوان یک بنیاد تحلیلی راهگشا استفاده می‌کنم. ایشان با یادآوری مصاحبه یک سال قبل اینجانب حین سفر دکتر لاریجانی به مصر، فرمودند: شما در آن مصاحبه گفته بودید که رئیس مجلس بدون اطلاع مقامات عالی نظام به مصر سفر نکرده است. مردم معمولا زمانی‌که اسم مقامات عالی می‌آید می دانند که منظور، من هستم ولی واقعا آن سفر با من هماهنگ نشده بود. اگر هماهنگ می‌شد، با آن سفر و بویژه دیدار با مبارک مخالفت می‌کردم. گفته بودم شرط ما برای برقراری رابطه با مصر این است که اعلام کنند «کمپ دیوید مرده است». هرچند که وزیر خارجه وقت آنها، چیزی شبیه به این جمله را گفته بود ولی از آن نیز استفاده لازم به عمل نیامد. (نقل به مضمون)”

وی ادامه داد: “در آن لحظه جناب آقای حجازی از دفتر مقام معظم رهبری که در جلسه حضور داشتند، فرمودند: حضرت آقا، آقای لاریجانی موضوع را به بنده گفته بودند، من فراموش کرده بودم که با شما هماهنگ کنم.”

این نماینده مجلس افزوده است: “در همان جلسه به دوستانم عرض کردم که در این موضوع به رهبر انقلاب اجحاف شده و شخصا خودم را مدیون می‌دانم که در اولین تحلیل مرتبط با موضوع، بخشی از این اجحاف را جبران کنم. ضمن آنکه تحولات اخیر مصر نشان داد که همان‌گونه که ایشان توجه داشته‌اند، باید مسائل منطقه‌ای را به گونه‌ای عمیق و ژرف پیگیری نمود.”

این در حالی است که در همان مقطع اعتراض گسترده دانشجویان به سفر دکتر لاریجانی به مصر و دیدار با نامبارک مصری با اعتراض شدید دانشجویان همراه شده بود ولی برخی گروه ها سعی می کردند سفر رئیس مجلس را به به رهبر انقلاب منتسب کنند.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.