تغییر لحن پزشکیان درباره برجام؛

باید می‌نشستیم و برای نقاط ضعفی که در برجام وجود دارد راه‌حل‌هایی را پیدا می کردیم/باید مواظب بود تا ۱+۵ به تعهداتش عمل کند

پزشکیان گفته: تصور می‌کنم به جای اینکه در گذشته می‌خواستیم به برجام نقدی داشته یا فقط بدی‌هایشان را ببینیم باید می‌نشستیم و برای نقاط ضعفی که وجود دارد راه‌حل‌هایی را پیدا می کریم.

به گزارش تبریز بیدار مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با ایسنا، گفته: تصور می‌کنم به جای اینکه در گذشته می‌خواستیم به برجام نقدی داشته یا فقط بدی‌هایشان را ببینیم باید می‌نشستیم و برای نقاط ضعفی که وجود دارد راه‌حل‌هایی را پیدا کرده و همچنین نقاط قوتی که در برجام می بینیم به صورت حداکثری از‌ آن استفاده می‌کردیم.

این نماینده همچنین گفته:‌ اینکه دو دستگی ایجاد کرده و جامعه دچار تفرقه کنیم که عده‌ای مخالف و یا عده‌ای موافق باشند نتیجه ای در مملکت گرفته نخواهد شد و این فرصت ها هم از دست خواهد رفت.

این نماینده اصلاح طلب مجلس خاطر نشان کرده: اکنون قوای سه گانه باید دست به دست هم داده و فرصت‌هایی را که برجام می‌تواند برای رشد، توسعه و هماهنگی سرمایه گذاری، اشتغال و سایر مسائل ایجاد کند از آن استفاده کرده و بهره ببرند.

نماینده مردم تبریز در مجلس در ادامه اظهار کرده: باید ارتباطات خود را با سایر کشورهایی که با آن‌ها مشکلی هم نداریم به گونه‌ای تحکیم بخشیم که به این سادگی آمریکا و اسرائیل نتوانند آن‌ها را در یک جبهه و خط مشترک علیه ما قرار دهند، زیرا رفتار ما باعث شده بود که تمام کشورها در دنیا و در سازمان ملل علیه ما راحت رای دهند که این به خاطر دیپلماسی ضعیفی بود که داشتیم.

پزشکیان تصریح کرده: بنابراین باید تلاش کنیم کشورهایی که بی‌طرف هستند را به طرف خودمان کشانده و مراقب اوضاع و شرایط باشیم و از آنهایی که در حقیقت خوب هستند حداکثر استفاده را ببریم و آنهایی که دشمنی می‌کنند سعی کنیم صدمات و ضربه هایشان را کمتر کنیم.

وی در ادامه تاکید کرده، در حال حاضر نیز باید تلاش کرد ۱+۵ و همان کشورهایی که تعهداتی داده‌اند به تعهدات خودشان عمل کنند و بر آن باید نظارت داشت؛ زیرا ممکن است عده‌ای شیطنت کرده و مسأله را به هم بریزند و ما باید مراقب باشیم شیطنت ها حداقل شود.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرده: در واقع باید حداکثر استفاده را از نقاط قوت داشته باشیم و ما می‌توانیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

گفتنی است پزشکیان از جمله مدافعان سرسخت برجام بوده و تمام قد به دفاع از آن پرداخت. راه اصلاح ضعف های برجام باید از طریق مجلس عبور می کرد که آن نیز آن شد که همه دیدند. مهمترین سند قراردادی کشور در عرض یک ربع به تصویب رسید. از این بعد بعد باید شاهد چرخش ادعاها درباره برجام باشیم. از عدم تاثیرگذاری ویژه در اقتصاد ایران که حامیان دولت پس از تصویب بر طبل آن می کوبند تا تکیه بر ضعف هایی که وجود داشته و قبل از تصویب یک عده خاص آنرا نادیده می گرفتند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.