آیت الله مجتهد شبستری:

رهنمودهای رهبری باید موبه مو اجرا شود / فرزند عاشورا با نوشتن این نامه نقشه دشمنان را نقش بر آب کرد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در خطبه های این هفته نماز جمعه تبریز با اشاره به الزامی بودن اجرای مفاد نامه رهبری گفت : فرزند عاشورا با نوشتن این نامه نقشه دشمنان را نقش برآب کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های عبادی، سیاسی نماز  جمعه تبریز که در مصلی اعظم حضرت امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، اظهار داشتند: حضرت عباس(ع) الگوی ولایتمداری و فداکاری هستند و باید از ایشان درس بصیرت گرفت.

وی افزود: حسین(ع) درس غیرت ناموس داد،درس غیرت، نماز و اسثار و فداکاری داد، این همه بدحجابی در شان جامعه اسلامی نیست، به بانوان عزیز تذکر دهید.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهور محترم در خصوص اجرای مشروط برجام، گفتند: در این نامه که بازتاب جهانی داشت از منتقدان، رئیس کمیسیون ویژه برجام و همه دست اندرکاران آن تقدیر کردند.

ایشان افزود: معظم له در ابتدای نامه به توطئه های آمریکا و حمایت آن از رژیم صهیونیستی اشاره کردند و بر اهداف خصمانه آمریکا در مساله هسته ای تذکر دادند.

 آیت الله مجتهد شبستری افزود: امام خامنه ای تذکر دادند که محصول مذاکرات که در قالب برجام شکل گرفته است، دچار نقاط ابهام و ضعفهای ساختاری و موارد متعدّدی است که در صورت فقدان مراقبت دقیق و لحظه‌به‌لحظه،‌ میتواند به خسارتهای بزرگی برای حال و آینده‌ی کشور منتهی شود.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزودند: این نامه می افزاید: لازم است تضمین‌های قوی و کافی برای جلوگیری از تخلّف طرفهای مقابل، تدارک شود، که از جمله‌ی آن اعلام کتبی رئیس‌جمهور آمریکا و اتّحادیه‌ی اروپا مبنی بر لغو تحریمها است.

وی ادامه داد:  امام خامنه ای در این نامه تاکید کرده اند که وضع هرگونه تحریم در هر سطح و به هر بهانه‌ای (از جمله بهانه‌های تکراری و خودساخته‌ی تروریسم و حقوق بشر) توسّط هر یک از کشورهای طرف مذاکرات، نقض برجام محسوب خواهد شد و دولت موظّف است طبق بند ۳ مصوّبه‌ی مجلس، اقدامهای لازم را انجام دهد و فعّالیّتهای برجام را متوقّف کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: این نامه می افزاید: اقدام در مورد نوسازی کارخانه‌ی اراک با حفظ هویّت سنگین آن، تنها در صورتی آغاز خواهد شد که قرارداد قطعی و مطمئن درباره‌ی طرح جایگزین و تضمین کافی برای اجرای آن منعقد شده باشد.

وی اضافه کرد: در این نامه آمده است که وجود پیچیدگی‌ها و ابهام ها در متن برجام و نیز گمان نقض عهد و تخلّفات و فریب‌کاری در طرف مقابل بویژه آمریکا، ایجاب میکند که یک هیئت قوی و آگاه و هوشمند، برای رصد پیشرفت کارها و انجام تعهّدات طرف مقابل و تحقق آنچه در بالا بدان تصریح شده است،‌ تشکیل شود. ترکیب و وظایف این هیئت باید در شورای عالی امنیّت ملّی تعیین و تصویب شود.

آیت الله مجتهد شبستری تصریح کرد: مقام معظم رهبری نه موافق برجام هستند و نه با آن مخالفتی کرده اند و شرط هایی را برای اجرای آن تعیین کرده اند تا جلوی توطئه های گرفته شود.

وی افزود: فرزند عاشورا با نوشتن این نامه نقشه های دشمنان انقلاب اسلامی را نقش بر آب کرد و ما مردم ایران به همگان اعلام می داریم که رهنمود های امام خامنه ای فصل الخطاب کشور بوده و باید مو به مو دنبال شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به شهادت حاج مصطفی خمینی(ره)، بیان کردند: ایشان در همان دوران جوانی صاحب نظر بودند و بعد از اینکه تبعید شدند، علاوه از مبارزه با رژیم پهلوی با حسن البکر هم مبارزه می کرد و با وضع مشکوکی به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به انتفاضه سوم فلسطین، گفت: حملات فلسطین موجب رکود بازار صهیونیست شده است و جبهه مقاومت مصمم است تا با این انتفاضه سوم به جنایات و عمر رژیم صهیونیستی خاتمه دهد.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در با اشاره به اهدای خون در عاشورا، گفت: بسیاری از افراد در روز عاشورا مراجعه می کنند که این امر موجب ترافیک مراکز خون گیری می شود و مسئولین اداره خون توصیه کرده اند که در سایر ماه ها و روز ها مراجعه کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.