پزشکیان:

تأیید و رد صلاحیت ها توسط شورای نگهبان صورت نگرفته است

مبنای شورای نگهبان برای رد و تایید صلاحیت ها تنها نظر هیأت های نظارت بوده است، بررسی هشت تا دوازده هزاراعتراض در بازه زمانی یک ماه ممکن نیست.

به گزارش تبریز بیدار، مسعود پزشکیان، درباره عملکرد شورای نگهبان در بررسی و احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات، گفت: به نظر من اصلا خود شورای نگهبان به موضوع احراز صلاحیت ها ورود نکرده و تنها هیأت های نظارت در استان ها این وظیفه را برعهده داشته اند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به هیچ وجه امکان پذیر نیست که در مدت کوتاه یک ماه، شورای نگهبان به حدود هشت تا دوازده هزار اعتراض و درخواست نامزدهای انتخابات رسیدگی کند، زیرا حتی اگر بخواهیم هشت هزار صفحه را قرائت کنیم، بیش از این زمان می طلبد.

وی بررسی و رسیدگی به شکایت ها در این فرصت زمانی بسیار کم، غیرممکن است و شاید در این حوزه حق و حقوق بسیاری از نامزدها به دلیل نبود زمان مناسب و عدم رسیدگی به اعتراضات پایمال شود.

پزشکیان تصریح کرد: در شرایط کنونی نمی توان عملکرد شورای نگهبان در در احراز صلاحیت ها را نقد و بررسی کرد، زیرا این شورا اصلا اقدامی در این رابطه انجام نداده و هیأت نظارت شهرستان ها و استان ها کارها را انجام داده اند.

وی با اعلام اینکه مکانیزم هیأت های نظارت در رد صلاحیت نامزدهای انتخابات مشخص نیست، افزود: روش و مکانیزم این حوزه و رویکرد این هیأت هنوز مشخص نیست و به صورت کلی و با استناد به یک ماده افراد را رد صلاحیت کرده اند.

پزشکیان تصریح کرد: در این میان بسیاری از نامزدهای انتخابات که سابقه حضور در هشت سال دفاع مقدس داشته و حتی ائمه جمعه یک شهر بوده اند، به دلیل عدم التزام به اسلام رد شده اند، حال با این رویکرد باید به اسلام و مسلمانی خودمان شک کنیم و آن ها باید بگویند که اسلام واقعی چگونه است.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.