زبان مادر شوهر، گیاهی معجزه آسا برای سلامتی

نگهداری از این گیاه در خانه فواید بسیاری از جمله کاهش مشکلات تنفسی، حساسیت چشم و سردرد دارد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از باشگاه خبرنگاران، بر کسی پوشیده نیست که نگهداری و رشد گیاهان در خانه زیبایی، سرزندگی و شادابی را با خود به همراه دارد. اما کمتر کسی می‌داند که نگهداری از برخی گیاهان منحصر به فرد در فضای خانه فواید بیشماری برای سلامتی افراد دارد. بهتر است به جای استفاده از برخی از وسایل خانه که به علت انتشار آلودگی‌ها و گازهایی مضر به سلامتی افراد آسیب می‌رساند آن‌ها را جایگزین گیاهان خانگی معجزه‌آسا کنیم. از این طریق با نفس کشیدن مواد مفید و سالمی را وارد بدنمان می‌کنیم که ریه‌های ما را سم‌زدایی می‌کنند.

اگر می‌خواهید فضای خانه خود را تازه و سالم و همچنین خوشبو کنید باید گیاهان خانگی خاصی را در آپارتمان یا خانه خود پرورش دهید. گیاه زبان مادر شوهر، آلوئه ورا، گیاه اریکا پالم، پاپیتال و گل داوودی از جمله بهترین گیاهان خانگی یا آپارتمانی هستند که نگهداری آن‌ها در خانه بسیار توصیه می‌شود. در اینجا به دو مورد از مهم‌ترین این گیاهان اشاره می‌کنیم:

گیاه زبان مادر شوهر یا گیاه ماری

نتایج محققان ناسا در مورد گیاهان خانگی و پاکسازی هوا نشان داد که نگهداری از این گیاه در خانه فواید بسیاری از جمله کاهش مشکلات تنفسی، حساسیت چشم و سردرد دارد. علاوه بر این زبان مادرشوهر همیشه سبز است و نیاز به تهویه را در خانه کاهش می‌دهد. این گیاه مقدار بنزن را تا ۵۳ درصد و مقدار تریکلرواتیلن را  13.4 درصد در هوا کاهش می‌دهد. از طرف دیگر این گیاه به علت انتشار مقادیر بالای اکسیژن باعث خواب راحت و عمیق در طول شب می‌شود.

گیاه آلوئه ورا

این گیاه خاصیت ضد التهابی دارد و جای زخم و سوختگی را برطرف می کند و یکی از قوی‌ترین گیاهان برای پاکسازی هوا است. نگهداری از گیاه آلوئه ورا در خانه بسیار آسان است و به کمترین آب و توجه نیاز دارد اما باید توجه داشته باشید که آن را در تابش نور مستقیم خورشید نگه دارید. این گیاه مواد شیمیایی و مضر موجود در هوا را پاکسازی می‌کند و هنگام شب کربن دی‌اکسید را کاهش می‌دهد و خوابی راحت و عمیق را برای شما به ارمغان می‌آورد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.