مصلحی در دانشگاه تبریز؛

برای خرید کالاهای لوکس پول جابجا می شود اما کالاهای ضروری نه!!

وزیر سابق اطلاعات گفت: درباره ی افراد انحرافی دولت دهم به من می گفتند چرا فلان کس را دستگیر نمی کنید؟..بنده نظرم این بود که با التقاط فکری نمی توان با بگیر و ببند برخورد کرد، باید به صورت فکری مبارزه کرد، اگر بنا بر بگیر و ببند باشد باید خیلی از حوزویان و دانشگاهیان دستگیر شوند.

به گزارش تبریزبیدار،  حجت الاسلام حیدر مصلحی، وزیر سابق اطلاعات در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز با اشاره به این موضوع که مقام معظم رهبری مجموعه ی نیروهای ارزشی در دانشگاه را به عنوان افسران جنگ نرم میشناسد، گفت: سختی کار در جنگ نرم موضوعی را به ما دیکته می کند که باید در این جنگ, صبر در اوج قرار بگیرد.

وی بیان داشت:صبر تنها در جنگ نرم کافی نیست, صبر همیشه لازم است, صبر در مقابل اوج بی اعتنایی ها و ناملایمتی ها لازم است.

 وزیر سابق اطلاعات گفت: در کتاب امپراطوری هالیوود اشاره شده است که محور همه ی برنامه های هالیوود,مقابله با اسلام است. آنها در جهت باطلشان,چه سختی های بسیاری را متحمل می شوند, لذا سرباز جنگ نرم بودن اهمیت وافری پیدا می کند.

دشمن در این  ۲۷سال پس از رحلت امام راحل اقدامات بسیاری برای تغییر رفتار در داخل انقلاب اسلامی کرده است

مصلحی بیان داشت: دشمن در جنگ نرم تلاش می کند تا دگرگونی در افکار شکل گیرد, امام و رهبری در انقلاب اسلامی, نظام فکری دشمن را به هم ریختند. و این موجب شده است تا دشمنان در مقابل انقلاب اسلامی متحد شوند.

وی گفت: اقدام دیگر دشمن تغییر رفتار در خودی هاست, لذا مبارزه در جنگ نرم کار پیچیده و سختی است. دشمن ۲۷سال پس از رحلت امام راحل اقدامات بسیاری برای تغییر رفتار در داخل انقلاب اسلامی کرده است.

دشمن با طرح شورای رهبری به دنبال رسیدن به هدف خود است

مصلحی اظهار داشت:تغییر ساختار ترفند دیگر دشمن علیه انقلاب اسلامی است, برای مثال با تشکیل شورای رهبری تغییر ساختار در درون نظام را رقم زده و به اهداف خود خواهد رسید.

وی گفت: برخی از ساختارهای نظام مربوط به درون کشور می باشد اما برخی دیگر از ساختارهای دیگر مربوط به انقلاب است و انقلاب مرز نمی شناسد. امام در سال ۴۲ می فرماید من از این انقلاب سه چیز را دنبال می کنم, ایجاد حکومت اسلامی در ایران,بیداری اسلامی در دنیا, زمینه سازی برای برپایی حکومت امام زمان.

مصلحی افزود: شاید سوال ایجاد شود که کجاست حکومت اسلامی؟..جواب اینست که اولا گام های بسیاری برای تحقق حکومت اسلامی باقی مانده,دوما حکومت اسلامی با دشمنان سرسختی مواجه است. پشت پرده ی تمامی مفاسد اقتصادی,اجتماعی و سیاسی و امنیتی داخل کشور دستگاههای اطلاعاتی بیگانه است.

وی گفت: دفاع مقدس، مثال بارزی است که همه ی دنیا علیه ایران اجماع کرده بودند و در مقاطع حساس,خود آمریکا ورود می کرد. ولی ایران با دست خالی در حالی که مدت زیادی از انقلاب اسلامی نو پا نمی گذشت مقابل همه آنها ایستادگی کرد.

حجت بر کسانی که دنبال مذاکره با عربستان بودند تمام است

مصلحی گفت: یک عده در اوایل قضایای سوریه معتقد بودند که می توان با مذاکره کردن با عربستان  مشکلات منطقه را حل کرد. در شورای عالی امنیت از بنده خواسته شد تا با ولیعهد عربستان مذاکره کنم. من تاریخ مذاکره ی این شخص با مسولین قبلی ایرانی را استخراج کردم, او در همه ی این مذاکره ها به ایرانی ها حمله می کرد و حواسشان را پرت می کرد. برای همین من حواسم بیشتر جمع بود.

وی ادامه داد: مذاکره آغاز شد. او شروع کرد به صحبت کردن و حمله کردن، من به وسط صحبتهایش وارد شدم گفتم، پاسخ حرفهای شما من نیستم، معاونم می تواند پاسخ دهد، هیبت او شکسته شد.

مصلحی گفت: در یک جلسه ی رسمی ولیعهد عربستان گفت در جنگ ایران با عراق ما با همه ی وجود به صدام کمک می کردیم. لذا حجت بر کسانی که دنبال مذاکره با عربستان بودند تمام شد.

یکی از بزرگترین برنامه های دشمن اینست که بعد از برجام به مراکز علمی ایران نفوذ کنند 

مصلحی با اشاره به توانمندی های علمی ایران گفت: در مباحث علمی, جمهوری اسلامی در اوج است, من در دوران وزارتم اجازه ی برگزاری همایش های علمی را نمی دادم چون دشمن در حال رصد دانشمندان ما است. یکی از بزرگترین برنامه های دشمن اینست که بعد از برجام به مراکز علمی ایران نفوذ کنند و از اردیبهشت ماه هیئت های علمی،جاسوسی به کشور سرازیر خواهند شد تا دانشمندان ما را به صورت گسترده شناسایی کنند.

چگونه در دوران تحریم برای خرید خودروهای لوکس پول جابه جا می شود اما برای مواد اولیه جابجا نمی شود؟!

وی بیان داشت: در زمان تحریم، اوباما می گوید ما ایران را به زانو در آوردیم، براساس آمار وزیر صنعت، صدهزار خودروی لوکس خارجی در زمانی که کشور تحریم بود، وارد کشور شد. سوال اینست که در دوران تحریم، پول چگونه با خارج کشور جابجا می شود اما برای مواد اولیه جابجا نمی شود؟!

وی گفت: اوباما علنی اعتراف می کند که در همه ی زمینه ها برای زمین زدن انقلاب، برنامه ریزی های اساسی کرده است, محافل علمی روند اقدامات سیاسیون را از اول انقلاب تا به امروز مورد بررسی قرار دهند. این می تواند بسیار مفید باشد.

مصلحی با اشاره به شرایط گذشته و فعلی ایران گفت: من از نایف سه سوال کردم, گفتم با همه ی وجود که از صدام حمایت کردید, امروز صدام کجاست جمهوری اسلامی در چه جایگاهی قرار دارد؟ سوال دوم از نایف این بود که صدام با پول چه کسی ساقط شد جز با دلارهای سعودی و امریکا؟ سوال سوم این بود که حکومت عراق امروز در دست چه کسانی قرار دارد؟..به تعبیر نتانیاهو انقلاب اسلامی چهار کشور را از دستان عربستان بلعیده و بقیه را هم در حال بلعیدن است.

طبق اسناد ، آمریکا به دنبال سوء استفاده از بیداری اسلامی برای نابودی مقاومت در منطقه است

مصلحی با بیان این مطلب که امروز همه ی استکبار در تلاش است تا سوریه ساقط شود اما انقلاب اسلامی مقاومت می کند، گفت: برخی اظهار می کنند که بیداری اسلامی ساخته ی خود آمریکا و کدخداست, این افراد برای اراده ی انسان ها ارزشی قائل نیستند. من اسنادی داشتم که دستگاههای اطلاعاتی امریکا از بیداری اسلامی در منطقه پریشان بودند.

وزیر اطلاعات دولت دهم گفت: ویژگی اصلی دشمن اینست تا از هر فرصتی برای منافع خود قدم بردارد، آن زمان در سوریه حرکات مشکوکی ایجاد شده بود که پشت صحنه ی آنها امریکایی ها بودند، یک کار سنگین اطلاعاتی انجام دادیم، سندی به دست آمد که در آن به وضوح مشخص بود که آمریکا مطرح کرده است  باید از بیداری اسلامی استفاده کنیم و در قالب بیداری اسلامی,مقاومت را در منطقه نابود کنیم.

مصلحی افزود، برنامه دشمن این بود که باید از ضعیف ترین عنصر مقاومت شروع کنیم و بعدها کار ایران را یکسره کنیم.

ترفندهای عجیب دشمن برای نفوذ

وی با اشاره به برنامه دشمن برای نفوذ افزود: نفوذ دو نوع است,نوع اول نفوذ موردی است که بوسیله ی جاسوس ها بتوانند به ترورهای فیزیکی دست یابند. دومین برنامه ی نفوذ موردی,ترور شخصیتی است تا یک چهره ی مرجع علمی و فرهنگی را ترور شخصیتی کنند، در این قضیه دشمن ترفندهای عجیبی دارد، برای مثال یکی از بستگان یک چهره با بستگان فرد دیگر ازدواج می کند.

مصلحی ادامه داد: در فتنه ی ۸۸ یک ازدواج هایی شکل گرفته بود که پشت صحنه های کثیفی داشت تا ترور شخصیتی شکل بگیرد. اقدام دیگر نفوذ اینست که در افکار شخصیت ها, التقاط ایجاد کنند, سروش متولد دانشگاه و حوزه بود اما امروز سر از سرویس های بیگانه درآورده است. ام آی سیکس انگلیس در شناخت مذاهب اسلامی مطالعات متبحرانه ای دارد و برای هرکدام از مذاهب یک آلترناتیو ایجاد کرده است. در داخل شیعه، بهاییت و انجمن حجتیه ایجاد کردند، در داخل سنی وهابیت ایجاد کردند.

در مورد افراد انحرافی دولت قبل بنده نظرم این است که با التقاط فکری نمی توان با بگیر و ببند برخورد کرد/ اگر بنا بر بگیر و ببند باشد باید خیلی از حوزویان و دانشگاهیان دستگیر شوند

وی گفت: در چند سال گذشته انجمن حجتیه فعالیت های مرموزی را شروع کرده است در مجموعه ی وزارت اطلاعات یک جمع فکری شکل گرفت تا در مقابل انجمن حجتیه در فضای مجازی و سایت ها فعالیت کنند، بعد از مدتی افراد شاخصی پیدا شدند و به سایت ها اشاره کردند که این مطالب را منتشر نکنند.

مصلحی اظهار داشت: درباره ی افراد انحرافی دولت دهم به من می گفتند چرا فلان کس را دستگیر نمی کنید؟..بنده نظرم این بود که با التقاط فکری نمی توان با بگیر و ببند برخورد کرد،  باید به صورت فکری مبارزه کرد، اگر بنا بر بگیر و ببند باشد باید خیلی از حوزویان و دانشگاهیان دستگیر شوند.

وی بیان داشت: امروز عده ای بدنبال تقلیل اصطلاحات هستند،  کلمه ی استکبار، بار دارد و عده ای بکار نمی برند، فضای جامعه باید ضدآمریکایی باشد.

فتنه و آدم های آن یعنی نفوذ

مصلحی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: مدل جدید رهبری در انتخابات اینست که به لیست افراد متدین انقلابی اعتماد کنیم, انقلابی بار معنایی دارد و فضای مجلس و جامعه باید انقلابی باقی بماند.

وی ادامه داد: فتنه، چیزی نیست که بتوان راحت از کنار آن گذشت، فتنه و آدم های آن یعنی نفوذ. عده ای بدنبال ورود آدم های فتنه به مجلسین هستند.

وزیر سابق اطلاعات در پایان گفت: رهبری خیلی خوب معنای حق الناس را تعریف کردند, یک عده دنبال افرادی هستند که هیچ لکه ای نداشته باشد و شورای نگهبان تشخیص ندهد اما در مجلس سرباز نفوذ باشد. باید توجه داشت آمریکا در بودجه ی امسالش دومیلیارد سیصد و هشت میلیون دلار برای مقابله با انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی تخصیص داده است.

منبع: زیتون

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.