تحللیگر مسایل سیاسی در گفتگو با تبریزبیدار:

اردوغان و گدایی محبوبیت اقتصادی با رژیم صهیونیستی

جواتحلیلگر مسایل سیاسی گفت: ارتباط سفر رئیس رژیم صهیونیستی به ترکیه بیشتر بر مسائل اقتصادی و توریسم کشور ترکیه می باشد و فضا را آماده می کند تا سرمایه داران اسرائیل در کشور ترکیه سرمایه گذاری کنند.

عزیز جوان پور در گفتگو با تبریز بیدار  در واکنش به سفر رئیس رژیم صهیونیسیتی به ترکیه اظهار داشت: اردوغان به فکر منافع اقتصادی ترکیه می باشد فلذا با توجه به افول روز به روز اقتصادی ترکیه می خواهد مانند از کشور های عربی که با اسرائیل رابطه بر قرار کرده اند، عقب نماند.

نزدیکی ترکیه به روسیه با طناب اسرائیل

وی با بیان اینکه از گذشته ارتباط ترکیه و رژیم صهیونیستی خوب بود، افزود: ترکیه عضو ناتو است و می خواهد خودش را به کشور روسیه نزدیک کند چون روسیه و اسرائیل ارتباط خوبی دارند.

این تحلیلگر مسایل سیاسی ادامه داد: ارتباط این دیدار بیشتر بر مسائل اقتصادی و توریسم کشور ترکیه می باشد و فضا را آماده می کند تا سرمایه داران اسرائیل در کشور ترکیه سرمایه گذاری کنند چون وضعیت اقتصادی به مردم این کشور فشار آورده و محبوبیت اردوغان روز به روز کمتر می شود و می خواهد با این کارها خودش را پوشش دهد.

زیر سوال بردن آرمان فلسطین با کشورهای حامی فلسطین

وی در خصوص اثرات عادی سازی روابط با اسرائیل گفت: عادی سازی روابط اسرائیل با کشور های اسلامی از مدت ها پیش شروع شده  و اغلب کشور های عربی بجز سوریه، عراق و بعضی از کشور ها ارتباط خود را با اسرائیل عادی کرده اند و برای اسرائیل مهم می باشد که ارتباط خود را با کشورهای اسلامی بهتر کند تا ایران و چندین کشور تنها بماند و امروز نظر کشور ترکیه را جلب کرده است.

جوان پور تاکید کرد: هدف اسرائیل اینست که کشورهای مدافع فلسطین، آرمان فلسطین را زیر سوال ببرند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.